REKLAMA

Kukiz'15 będzie pod Grunwaldem walczyć o referendum ws. uchodźców

  • Autor: GP
  • 14 lipca 2016 14:03
Kukiz'15 będzie pod Grunwaldem walczyć o referendum ws. uchodźców Aktywiści ruchu Kukiza w czasie zbierania referendalnych podpisów. (fot.:ruchkukiza.pl)

● W dniach 13 do 16 lipca br. ruch Kukiz'15 chce zbierać podpisy pod referendum w sprawie uchodźców.
● 16 lipca kulminacyjna część akcji będzie miała miejsce w czasie corocznej inscenizacji bitwy pod Grunwaldem.

W dniach 13 do 16 lipca poseł Kukiz'15 Andrzej Kobylarz wraz z aktywistami ruchu Kukiza będą zbierać podpisy pod inicjatywą referendalną. Kukiz'15 od dłuższego czasu chce, by Polacy opowiedzieli się w referendum w kwestii uchodźców.

Kulminacyjną częścią letniej akcji będą obchody bitwy pod Grunwaldem, które w tym roku organizowane są na polach na południe od Ostrudy 16 lipca br. Impreza nosi nazwę XLV Ogólnopolski Zlot Grunwaldzki.

- Od dawna nastawiałem się na tę imprezę - przytaczają na stronach portalu ruchu Kukiz'15 słowa Andrzeja Kobylarza aktywiści. - Wiem, że pole bitwy co roku odwiedza nawet kilkadziesiąt tysięcy turystów, więc zależało mi, aby mieć możliwość porozmawiania z ludźmi i przekonać ich do idei referendum w sprawie tzw. uchodźców. W mediach niewiele mówi się o naszej inicjatywie, ale rozmawiając z ludźmi podczas wizyt w terenie, widzę bardzo pozytywny odzew. Polacy chcą móc decydować w sprawach ważnych dla naszego państwa osobiście, bez pośrednictwa polityków.

Czytaj: Poseł Kukiz'15 pyta o stronę osobistą premier Szydło

Informacja odsyła następnie do biura poselskiego posła Kobylarza, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje i pobrać listy do zbiórki podpisów.

Bitwa pod Grunwaldem miała miejsce 15 lipca 1410 roku, była jedną z największych zbrojnych konfrontacji wieków średnich. W czasie jej trwania przesądziły się losy wojny polsko-krzyżackiej. Król Polski Władysław Jagiełło zadał z wojskami polskimi i litewskimi druzgocąca porażkę Krzyżakom.

Na cześć tego zwycięstwa co roku w lipcu odbywa się inscenizacja bitwy na polach, na których doszło do starcia wojsk rycerskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

  • Kasprzakos 2016-07-14 19:26:38
    Ostróda! !!! Wielkie brawa dla redaktora 😊
  • Dragon 2016-07-14 16:43:58
    Kto to pisał? Ostróda!!!. Jak można nie sprawdzić pisowni przed wypuszczeniem w sieć.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA