REKLAMA

Kukiz'15 chce monitorować odbieranie polskich dzieci w państwach UE

  • Autor: GP
  • 25 maja 2016 15:20
Kukiz'15 chce monitorować odbieranie polskich dzieci w państwach UE Posłowie Kukiz'15 chcą nowej komisji stałej w Sejmie, ma badać jak traktowane są dzieci Polaków za granicami. (fot.:twitter.com/kukiz15)

• Kukiz’15 chce, by w Sejmie powstała komisji ochrony praw obywatelskich w Unii Europejskiej. Ma to być ciało stałe.
• Komisja miałaby monitorować sytuacje, w których dochodzi do odbierania dzieci polskim rodzicom przez instytucje państw obcych.

25 maja posłowie Kukiz 15 zaprezentowali pomysł na powołanie w Sejmie stałej komisji lub podkomisji. Szczegóły przedstawił poseł Tomasz Rzymkowski.

Komisja miałaby monitorować jak w innych państwach UE traktowani są polscy obywatel, z naciskiem na dzieci. Punktem wyjścia do tego rozwiązania jest krytyka, którą poseł Rzymkowski wystosował do polskich urzędników.

Krytykował on zachowanie polskich funkcjonariuszy, którzy jego zdaniem, nie potrafią skutecznie obronić praw polskich rodziców.

Czytaj: Czy OZE jest warte swojej ceny? Debatowano o temacie na EEC 2016

- Państwo polskie, odkąd weszliśmy do Unii Europejskiej, w zasadzie jest bezsilne wobec instytucji innych państw, członków UE, w walce o polskie dzieci - mówił poseł.

Kilka lat temu temat zainteresował media w Polsce i w Europie, gdy nagłośniono szereg przypadków działania niemieckiej instytucji Jugendamt. Zasłynęła ona odbieraniem dzieci z małżeństw mieszanych, polsko-niemieckich, które uległy rozpadowi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA