REKLAMA

Kukiz'15 chce powołania Komisji Nadzwyczajnej do zmian Konstytucji

  • Autor: PAP/AT
  • 09 grudnia 2015 13:24
Kukiz'15 chce powołania Komisji Nadzwyczajnej do zmian Konstytucji W skład Komisji Nadzwyczajnej do opracowania założeń zmian Konstytucji powinni wejść liderzy partii parlamentarnych (fot.sejm.gov.pl)

Ruch Kukiz'15 w kampanii wyborczej opowiadał się za zmianą konstytucji dlatego - realizując obietnice - złożył do marszałka Sejmu projekt uchwały o powołaniu komisji nadzwyczajnej do opracowania założeń zmian w konstytucji - poinformował Piotr Apel (Kukiz'15).

Ruch Kukiz'15 złożył do laski marszałkowskiej projekt uchwały o powołaniu "Komisji Nadzwyczajnej do opracowania założeń zmian Konstytucji".

Jak ocenił, w skład Komisji powinni wejść liderzy partii parlamentarnych; z Ruchu Kukiz'15 kandydatem do zasiadania w komisji jest wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka; prawdopodobnie w pracach komisji będzie też brał udział szef klubu Ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz.

"Chcemy, żeby praca w komisji zaczęła się jak najszybciej, w pierwszej kolejności komisja powinna się zająć kwestią zmian w Trybunale Konstytucyjnym, chodzi przede wszystkim o nowy system wyboru sędziów TK" - powiedział poseł Ruchu Kukiz'15.

Projekt ustawy o zmianie konstytucji może przedłożyć co najmniej 1/5 ustawowej liczby posłów, Senat lub prezydent. Ustawę o zmianie konstytucji uchwala Sejm większością co najmniej 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów oraz Senat bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.

W Sejmie działa już poselski zespół na rzecz Nowej Konstytucji, w skład którego wchodzi 5 posłów Ruchu Kukiz'15 i jeden niezrzeszony.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • ewa 2015-12-09 13:38:50
    Brawo p Kukiz. Bezmyślne popieranie nie prowadzi do niczegoREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA