REKLAMA

Kukiz'15: Dla Liroya miarka się przebrała. Będzie odwołanie Radziwiłła?

 • Autor: PAP/GP
 • 17 stycznia 2017 15:13
Kukiz'15: Dla Liroya miarka się przebrała. Będzie odwołanie Radziwiłła? Poseł Kukiz'15 nie chce słyszeć o dalszym blokowaniu projektu dotyczącego medycznej marihuany. (fot.:youtube.com)

• Poseł Piotr Liroy-Marzec (Kukiz'15) poinformował, że jego klub w przyszłym tygodniu złoży wniosek o odwołanie ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła.
• Zdaniem posła Kukiz'15, resort zdrowia od początku blokuje projekt ustawy ws. medycznej marihuany.

- Będzie wniosek o wotum nieufności wobec ministra Radziwiłła. Jestem za tym, żeby zrezygnował z tego stanowiska. Wiem, że PiS będzie go ratował, chociaż nie są zadowoleni, z tego, jak minister urzęduje, i że jego świta działa, tak jak działa - powiedział Liroy-Marzec we wtorek (17 stycznia) dziennikarzom w Sejmie.

Jak dodał, "to nie chodzi tylko o medyczną marihuanę, to chodzi o wiele rzeczy, które się ciągną za ministrem i jego ludźmi z ministerstwa".

Rzecznik klubu Kukiz'15 Jakub Kulesza powiedział, także we wtorek, że wniosek o odwołanie ministra zdrowia jest już gotowy, a kluby opozycyjne zadeklarowały jego poparcie. Liroy-Marzec zapowiedział, że wniosek zostanie złożony w przyszłym tygodniu w trakcie posiedzenia Sejmu.

Zgodnie z konstytucją Sejm może wyrazić ministrowi wotum nieufności. Wniosek o wyrażenie wotum nieufności może być zgłoszony przez co najmniej 69 posłów.

Od lutego ub.r. w Sejmie znajduje się projekt autorstwa Kukiz'15 ws. leczniczej marihuany, który ma umożliwić pacjentom po uzyskaniu zezwolenia samodzielne uprawianie konopi i przygotowywanie przetworów na potrzeby terapii. Warunkiem uprawy byłoby uzyskanie specjalnego zezwolenia. Liroy-Marzec podkreślił, że podkomisja sejmowej komisji zdrowia - zajmująca się projektem - powinna była skończyć swoje prace do końca listopada ub.r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Ewelina 2017-01-18 02:34:14
  Brawo P.Liroy ! Tak trzymać ! Bardzo słuszna decyzja w tak WAŻNEJ sprawie !
 • giezeta 2017-01-17 18:07:58
  Gdyby medyczna marihuana była w Polsce dostępna, to młody rzecznik SLD, Tomasz Kalita być może nie umarłby na glejaka wielopotsaciowego. W krajach gdzie leki tego typu są dostępne, wielu ludzi, leczonych medyczną marihuaną, zostaje wyleczonych z tego nowotworu. Także i leki z tego "zielska" wspomagają cierpiących na różnorakie bóle!
 • zenek 2017-01-17 16:42:16
  Rydzyk zakazał Radziwiłłowi pracowanie nad ustawa o mariłuhanoREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA