REKLAMA

Kukiz'15 nie poprze projektu PiS o TK

  • Autor: PAP/em
  • 17 grudnia 2015 16:23
Kukiz'15 nie poprze projektu PiS o TK Według posłów Kukiz'15 projekt doprowadzi do zatrzymania procedowania skarg konstytucyjnych przed TK (fot. Bartłomiej Cacko/BTK/trybunal.gov.pl)

Klub Kukiz'15 wstrzyma się od głosu nad projektem PiS nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym - poinformował w czwartek w Sejmie poseł Tomasz Rzymkowski. Zaapelował o poparcie dla przedstawionych przez jego klub zmian w konstytucji, dotyczących TK.

W czwartek w Sejmie trwa pierwsze czytanie projektu PiS nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

"Nasz klub ocenia ten projekt negatywnie. Doprowadzi on do zatrzymania procedowania skarg konstytucyjnych przed TK (...) Jedyną dobrą zmianą zaproponowaną przez wnioskodawców jest propozycja przeniesienia siedziby TK z Warszawy do innego miasta, do Polski Wschodniej" - powiedział Rzymkowski. Dodał, że klub wstrzyma się od głosu ws. nowelizacji.

Jednocześnie zaapelował do posłów, aby ci poparli zaproponowany projekt zmian w konstytucji autorstwa Kukiz'15. Przewiduje on m.in. wybór sędziów TK kwalifikowaną większością 2/3 głosów, zwiększenie składu TK z 15 do 18 członków oraz badanie zgodności ustawy o TK z konstytucją przez Sąd Najwyższy.

"Zakończmy ten bój o Trybunał Konstytucyjny. Polacy oczekują od nas reform, a dla reform potrzebny jest spokój społeczny. Wiemy o tym, że są środowiska polityczne, które czerpią korzyści z tego chaosu, zamieszania i z tej polityki ulicznej" - powiedział Rzymkowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA