REKLAMA

Kukiz'15: Niemcy nie mają moralnego prawa mówić o Polsce

 • Autor: PAP/AT
 • 25 stycznia 2018 14:48
Kukiz'15: Niemcy nie mają moralnego prawa mówić o Polsce Niemcy spowodowali hekatombę narodu polskiego, a ciągle nas pouczają - powiedział Jakubiak (Marek Jakubiak, fot.marekjakubiak.com.pl)

Polska nie jest krajem, w którym powszechnie na ulicach miast i wsi propaguje się nazistowskie teorie. Mówię to do Niemców teraz: Problem to wy macie, nie my - powiedział w Sejmie poseł Marek Jakubiak (Kukiz'15).

 • W Niemczech nie mają moralnego prawa mówić o Polsce - powiedział Jakubiak.
 • To oni spowodowali hekatombę narodu polskiego, a ciągle nas pouczają - dodał.
 • Zapowiedział, że posłowie Kukiz'15 złożą projekt przewidujący ściganie propagowania banderyzmu.

Jakubiak odniósł się do informacji podanej przez szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, że w niemieckiej telewizji ma odbyć się debata "o narastającej w Polsce fali nazizmu".

"W Niemczech nie mają moralnego prawa mówić o Polsce w ogóle! To oni spowodowali hekatombę narodu polskiego, a ciągle nas pouczają, a wy im brawo bijecie! Oni powiedzieli polskie obozy śmierci; jest wyrok sądu - do tej pory nie przeprosili! A jutro chcą debatować na temat nazizmu w Polsce! Bezczelność!" - powiedział Jakubiak.

"Polska nie jest krajem, w którym powszechnie na ulicach miast i wsi propaguje się nazistowskie teorie. Mówię to do Niemców teraz: Problem to wy macie, nie my" - dodał.

Czytaj też: PO chce delegalizacji stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność” oraz informacji w Sejmie

"Nigdy nie przypuszczałem, że tej izbie trzeba będzie dyskutować na temat tego, czym były Niemcy nazistowskie, II wojna światowa, czy należą się reparacje wojenne Polsce, czy nie. Platforma Obywatelska powinna zrozumieć, że są parlamentariuszami polskiego narodu, wybrani przez polski naród. Waszym interesem jest działać na rzecz polskiego narodu" - powiedział.

Zdaniem Jakubiaka w szkołach temat II wojny światowej był marginalizowany. "Nic dziwnego, że paru pajacy nie wie, co to jest nazizm, skoro polska edukacja pomija historię II wojny światowej jak tylko może" - ocenił.

Czytaj też: Paweł Kukiz ucina debatę o neonazistach

Powiedział, że Kukiz'15 złożył projekt przewidujący, że ścigany będzie również banderyzm. Ocenił, że był to jeden "z totalitarnych ustrojów, który doprowadził do setek tysięcy morderstw na obywatelach polskich".

Zdaniem Jakubiaka karane powinno być nie tylko publiczne, ale również "prywatne propagowanie" totalitaryzmów.

Dodał, że gdyby wydarzenia pokazane w materiale TVN24 zostały ujawnione w kwietniu lub maju, a prokuratura podjęłaby odpowiednie działania, "nie byłoby stawiania szubienic". "Po prostu takie fakty przestępstw trzeba ujawniać" - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • :-) 2018-01-26 14:14:29
  Do NiePOwcom: Skoro u nas są faszyści to każdy ma prawo o tym powiedzieć i skrytykować a w szczególności Niemcy którzy wyciągnęli właściwą lekcję z historii i za symbole hitlerowskie wsadzają do ciupy. Nie wiem co do tego wszystkiego ma paini Steinbach. alternatywa dla Niemiec wypowiada się w sposób o wiele mniej radykalny niż nasi rządzący politycy a ich wypowiedzi, podobnie jak pisowców dotyczą głównie uchodźców.
 • NiePOwcom 2018-01-26 13:37:03
  Do :-): Po pierwsze - niektórzy JESZCZE żyją, a ich potomkowie mają się dobrze, i teraz nas śmią pouczać o naziźmie (weźmy "panią" Steinbach, czy wypowiedzi działaczy Alternatywy dla Niemiec). Po drugie - nasze grzechy w porównaniu z grzechami niemców (świadomie piszę z małej) to autentycznie małe miki. Po trzecie - szczerze mówiąc współcześnie niemcy mają też niezłe grzechy na sumieniu (weźmy pod uwagę wyczyny w Somalii oraz Nigerii - radzę poczytać o działaniach niemieckich firm, wspomaganych przez niemiecki rząd w Afryce).
 • :-) 2018-01-26 13:23:05
  Do florek: Ja bym tam wszystkich Niemców nie winił a już z pewnością nie dzisiejszych. Tamci już nie żyją. Rozumując w ten sposób musielibyśmy zrobić przegląd całej historii i z pewnością znalazłoby się również sporo grzechów na sumieniach Polaków.
 • florek 2018-01-26 11:16:13
  Wiemy co Niemcy wyprawiali w I i II Wojnie Światowej mając za pomagierów nie tylko Niemców, dlatego trudno mówić o ich moralności.
 • KiJa 2018-01-26 11:10:37
  Po tym, "co przez liczne wieki" Niemcy czynili Polakom (i nie tylko nam), a nie mają odwagi i nie chcą przyznać, niczym wilki nieuznające swojej natury wg. genotypu nadanego im przez naturę, powinni sami siedzieć cicho (wg. klasyka) i czynić już tylko DOBRO, nie oczekując nic w zamian, na zawsze!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA