REKLAMA

Kukiz'15 o 100 dniach rządu: PiS nie realizuje obietnic wyborczych

 • Autor: bad/PAP
 • 26 lutego 2016 14:08
Kukiz'15 o 100 dniach rządu: PiS nie realizuje obietnic wyborczych Zdecydowanie brakuje nam obiecanych reform, Prawo i Sprawiedliwości nie realizuje obietnic wyborczych - mówią posłowie Kukiz'15 (fot: twitter)

Rząd Beaty Szydło nie realizuje obietnic wyborczych; rząd zajmuje się tylko rozdawaniem pieniędzy, ministrowie dużo mówią, a mało robią - w ten sposób 100 dni funkcjonowania obecnego rządu ocenił rzecznik klubu Kukiz'15 Jakub Kulesza.

"Premier Beata Szydło obiecywała dobrą zmianę, my chcemy oceniać rząd po przeprowadzonych przez niego reformach, a nie po sposobie administrowania państwem. Zdecydowanie brakuje nam obiecanych reform, Prawo i Sprawiedliwości nie realizuje obietnic wyborczych, rząd w zasadzie zajmuje się tylko i wyłącznie rozdawaniem pieniędzy" - powiedział w piątek Kulesza.

Podkreślił, że premier Szydło w kampanii wyborczej złożyła wiele obietnic, z których - według niego - nie wywiązała się. Jak mówił chodzi m.in. o: obniżenie wieku emerytalnego, podatek od sklepów wielkopowierzchniowych, podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł, zmniejszenie deficytu, rewizję stanowiska rządu w sprawie uchodźców, zniesienie podatku od kopalin, czy obniżenie VAT do 22 proc.

Według polityka Kukiz'15, jedyna zrealizowana obietnica PiS, to "Program 500 plus".

Zdaniem Kuleszy, "ministrowie zamiast działać, po prostu gadają". "W czasie kampanii było wiele gadania, w czasie expose premier też dużo mówiła, teraz też ministrowie dużo mówią, a projekty ustaw są niedopracowane, projektów jest brak, albo ministrowie wycofują się z projektów" - stwierdził Kulesza.

Premier Beata Szydło podsumowała w piątek na konferencji prasowej o godz. 5.30. 100 dni działania swego rządu. Jej zdaniem, największym sukcesem pierwszych 100 dni rządu jest program "Rodzina 500 plus", błędem - pierwotna wersja projektu w sprawie tzw. podatku od hipermarketów. Szefowa rządu podkreśliła, że wszystkie zapowiadane projekty zostały rozpoczęte, a niektóre są już zrealizowane.

Szydło w ramach piątkowych spotkań z okazji 100 dni jej gabinetu, spotkała się już właścicielami i pracownikami piekarni w Kroczewie (woj. mazowieckie) oraz strażakami z OSP w Uniecku (woj. mazowieckie) oraz repatriantami w Warszawie; ma jeszcze zaplanowane spotkanie z rodzinami wielodzietnymi w Józefowie oraz seniorami w Makowie Mazowieckim.

Oddzielne konferencje prasowe, podsumowujące 100 dni rządu, mają też w piątek poszczególni ministrowie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • alka 2016-02-26 19:58:44
  zero zaufania do kukiza i jak najdalej od niego
 • polityk prawicowy 2016-02-26 15:00:34
  Mówią lepiej późno jak wcale przejrzeć na oczy! Pochodzeniem jestem z miejscowości Chełm, przekonałem się osobiście dużo wcześniej iż, PiS w"Naszym" powiecie to oszuści, kombinatorzy, dwulicowcy którzy lizali (...) SLD w ratuszu Chełmskim itd. Próbuje od wczoraj dodać komentarz na naszym portalu samorządowym bezskutecznie, stronę mi blokują!
 • polityk prawicowy 2016-02-26 14:59:20
  Mówią lepiej późno jak wcale przejrzeć na oczy! Pochodzeniem jestem z miejscowości Chełm, przekonałem się osobiście dużo wcześniej iż, PiS w"Naszym" powiecie to oszuści, kombinatorzy, dwulicowcy którzy lizali (...) SLD w ratuszu Chełmskim itd. Próbuje od wczoraj dodać komentarz na naszym portalu samorządowym bezskutecznie, stronę mi blkoują!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA