REKLAMA

Kukiz'15: PiS powinno cofnąć się o krok, zamiast załagadzać sprawę

  • Autor: PAP/MN
  • 21 grudnia 2016 12:39
Kukiz'15: PiS powinno cofnąć się o krok, zamiast załagadzać sprawę Nie jest tak dobrze, jak państwu mówią, chodzi o to, byście nie żyli we własnym świecie - mówi Marek Jakubiak. (fot. youtube.com)

• Załagodzenie przfot.Skrytykowali też pomysł powołania "szefa opozycji".

Posłowie Kukiz'15 na briefingu w Sejmie odnieśli się do konferencji prasowej PiS z udziałem premier Beaty Szydło, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, marszałków Sejmu Marka Kuchcińskiego i Senatu Stanisława Karczewskiego oraz szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego.

Kaczyński mówił, że politycy PiS są tutaj, by przekazać opozycji, coś, co można by określić jako pozytywny sygnał, jako wyciągniętą rękę. Wyraził nadzieję, że "ta ręka wyciągnięta w tym świątecznym czasie nie zostanie odrzucona". Kaczyński powiedział też, że powinna istnieć instytucja szefa opozycji, który, jego zdaniem miałby pewne uprawnienia lub nawet przywileje.

Marszałek Kuchciński powiedział, że kontynuacja posiedzenia Sejmu w dniu 16 grudnia w Sali Kolumnowej była w pełni zgodna z Konstytucją i Regulaminem Sejmu, a marszałek Senatu, że nie było zamiarem PiS, by ograniczyć dostęp mediów do prac w Sejmie.

"Z konferencji wynika, że wszystko jest porządku, dziennikarze wiedzą, co mają mówić, no i powiem, że wesoła się miała zrobić atmosfera przed świętami" - powiedział wiceszef klubu Kukiz'15 Marek Jakubiak.

Czytaj też: PSL nie czuje się przekonane przez PiS, ale liczy na spotkanie

"Oczywiście, że nie wszystko jest porządku, oczywiście, że coś się stało i oczywiście, że mówimy o wadliwej ustawie budżetowej, wadliwie powołanej. Dobry humor zarządu Prawa i Sprawiedliwości tylko nas niepokoi. Na dowód tego co mówię, jest obecność policji i BOR w Sejmie. Nie jest tak dobrze, jak państwu mówią, chodzi o to, byście nie żyli we własnym świecie" - podkreślił poseł Kukiz'15.

"Twierdzimy, że tak naprawdę załagodzenie tej sprawy, zamiast cofnięcia się o krok wstecz, jest wielkim błędem" - dodał Jakubiak. Posłowie Kukiz'15 skrytykowali też pomysł powołania "szefa opozycji".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Józef. 2016-12-21 15:38:15
    Panie Jakubiak, czyżby zainspirował się pan stanowiskiem Episkopatu polskiego? Oni też p0równali opozycję z bandą zbirów i wywrotowców z KOD, PO i WSI. To nie jest żadna opozycja z którą należy rozmawiać. No, jeżeli rozmawiać, to tylko przez prokuratorów. To przecież ci sami zamachowcy, którzy obalili legalnie wyłoniony Rząd pana Olszewskiego. Jest Pan na złej drodze ze swymi radami w stosunku do Rządu Prawa i Sprawiedliwości. Panie Boże nie dopuść tych "doradców" do głosu bo ich celem jest pogrążenie Polski i oddanie Jej we władanie w obce - zagraniczne ręce. Dziwię się Naszemu Rządowi, że tolerują tych wrogów mojej ojczyzny.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA