REKLAMA

Kukiz'15 popiera działania PiS w sprawie Smoleńska

  • Autor: PAP/GP
  • 04 lutego 2016 14:51
Kukiz'15 popiera działania PiS w sprawie Smoleńska - Prawdy nigdy nie jest za wiele - mówi poseł klubu Kukiz'15. (fot.: facebook.com)

• Powołanie podkomisji, która ma badać przyczyny katastrofy smoleńskiej jest potrzebne - ocenili posłowie klubu Kukiz'15.
• W ich ocenie, podkomisja powinna dotrzeć do dowodów, do których nie miała dostępu poprzednia komisja Jerzego Millera, takich jak wrak samolotu.

Szef MON Antoni Macierewicz podpisał w czwartek (4 lutego) dokumenty umożliwiające wznowienie badania katastrofy smoleńskiej. Tragedię będzie badać powołana do tego podkomisja przy Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (KBWLLP).

Według rzecznika klubu Kukiz'15 Jakuba Kuleszy, nowa komisja, badająca przyczyny katastrofy smoleńskiej jest potrzebna.

- Prawdy nigdy nie jest za wiele - podkreślił. - Wszystko zależy, czy nowa podkomisja będzie dysponowała nowymi dowodami w sprawie, bardzo ważne jest, aby wnieść nowe światło na pewne aspekty, by dysponować odpowiednimi dowodami, takimi jak wrak samolotu, czy oryginalne czarne skrzynki - powiedział Kulesza.

Kulesza wyraził nadzieję, że nowa podkomisja zbierze nowy materiał dowodowy i - pomimo wielu lat, które upłynęły od katastrofy - uda się chociaż trochę zbliżyć do prawdy w kwestii ustalenia przyczyn katastrofy.

Przeczytaj: Kto stanie na czele podkomisji badającej katastrofę?

Również inny poseł Kukiz'15 Robert Winnicki przekonywał, że powołanie podkomisji jest potrzebne.

- "Nie mam przeświadczenia, że znam przyczyny katastrofy smoleńskiej, nowa komisja jest potrzebna, ale ona powinna być konfrontowana z ustaleniami poprzedniej komisji Jerzego Millera - ocenił w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak dodał, konieczny jest dialog ekspertów z podkomisji z przedstawicielami poprzedniej komisji - Jerzego Millera.

- Konieczna jest poważna, naukowa praca ekspertów z różnych dziedzin, którzy mogliby wypracować jakiś konsensus i pokazać, jakie były przyczyny katastrofy - podkreślił Winnicki.

- Naukowcy są od tego, żeby ustalić fakty, a nie od tego, żeby snuć dywagacje na podstawie swoich poglądów politycznych - przekonywał.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęli wszyscy pasażerowie i członkowie załogi - 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. Polska delegacja udawała się na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • kubus 2016-02-06 17:23:32
    No i po co.Szkoda kasy.Ruscy nic nie udostępnią a bez tego my nic nie zbadamy
  • polityk prawicowy 2016-02-05 09:59:26
    Owszem lecz, powinniśmy się zając również samorządami, mała nowela na początek, w połowie roku bieżącego pełna uzupełniająca nowelizacja ustawy samorządowej!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA