REKLAMA

Kukiz'15 proponuje abolicję dla tych, którzy nielegalnie dysponują teczkami byłej SB

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 22 lutego 2016 18:05
Kukiz'15  proponuje abolicję dla tych, którzy nielegalnie dysponują teczkami byłej SB Projekt ustawy Kukiz’15 ma zachęcić osoby, które obawiają się konsekwencji karnych do przekazywania dokumentów do IPN (fot. Kukiz'15/twitter)

Klub poselski Kukiz’15 zaprezentuje projekt ustawy abolicyjnej, która ma chronić osoby nielegalnie przechowujące tego typu dokumenty - informuje Aleksandra Ceglarska z biura prasowego Kukiz'15.

"Dom generała Kiszczaka to nie jedyne miejsce, w którym zostały ukryte dokumenty i teczki osobowe. Od lat opinia publiczna informowana jest o tym, że byli pracowniczy czy oficerowie Służby Bezpieczeństwa mogą nielegalnie przechowywać tego typu akta. Kukiz’15 wychodzi z inicjatywą zmierzającą do przekazania kolejnych materiałów do IPN i odkrycia prawdy historycznej - czytamy w piśmie wystosowanym przez klub Kukiz'15.

Aleksandra Ceglarska z biura prasowego ruchu informuje w nim, że klub przygotowuje projekt ustawy, która ma na celu ochronę osób przechowujących tego typu dokumenty.

"Klub poselski Kukiz’15 zaprezentuje projekt ustawy abolicyjnej, która ma chronić osoby nielegalnie przechowujące tego typu dokumenty. Obecnie za ukrywanie materiałów podlegających przekazaniu do IPN, grozi kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności".

Jak czytamy, projekt ustawy Kukiz’15 ma zachęcić osoby, które obawiają się konsekwencji karnych do  przekazywania tego typu dokumentów do IPN.

1.jpg

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA