REKLAMA

Kukiz'15 zarzuca PO chybione argumenty wobec ministra Błaszczaka

  • Autor: PAP/GP
  • 16 marca 2016 12:51
Kukiz'15 zarzuca PO chybione argumenty wobec ministra Błaszczaka Wniosek PO o odwołanie Błaszczaka ma związek m.in. z dymisją komendanta głównego policji insp. Zbigniewa Maja. (fot.:twitter.com/MSWiA_RP)

Zarzuty PO wobec szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka są chybione - przekonywał Józef Brynkus (Kukiz'15) w środowej debacie nad wotum nieufności wobec ministra. Paweł Kukiz (Kukiz'15) podkreślił, że to wiceszef SWiA Jarosław Zieliński odpowiada za policję.

- Zarzuty stawiane ministrowi Błaszczakowi przez Platformę można uznać za chybione - powiedział Brynkus w Sejmie. Jak ocenił, o wiele ważniejsza jest kwestia obowiązywanie w Polsce zasad funkcjonowania instytucji państwowych, takich jak policja czy straż pożarna.

Zdaniem Brynkusa, wymiana kadr np. w policji, po każdej zmianie politycznej, to chory system.

- Nie liczy się profesjonalizm, tylko dyspozycyjność, a jeśli nawet ten profesjonalizm jest, to w opinii publicznej i tak nie ma on znaczenia - zaznaczył.

Jak mówił, klub Kukiz'15 ma poważne oczekiwania wobec ministra Błaszczaka.

- Nasz stosunek do sposobu kierowania resortem opieramy na przesłankach merytorycznych, a nie politycznych - podkreślił poseł Kukiz'15.

Przeczytaj: Debata o odwołaniu ministra Mariusza Błaszczaka

- Policja musi się zmienić z formacji zmilitaryzowanej, w formację służebną - apelował Brynkus.

Poinformował też, że w sprawie wniosku o odwołanie Błaszczaka nie ma w klubie Kukiz'15 dyscypliny głosowania.

- Posłowie Kukiz'15 decyzję co do głosowania podejmą indywidualnie - zaznaczył.

Paweł Kukiz przekonywał, że to wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński jest odpowiedzialny za policję. Jak dodał, w sejmowym głosowaniu nad odwołaniem Błaszczaka wstrzyma się od głosu.

- Wstrzymam się od głosu, tylko dlatego, że mam nadzieję, iż (Błaszczak) przemyśli, czy aby na pewno zrobił słusznie, wskazując na funkcję wiceministra człowieka (Zielińskiego), który nie ma wielkiego pojęcia o policji - wyjaśnił.

- Nie mogę pojąć, jak można było zatrudnić na stanowisku komendanta głównego człowieka, którego każdy z przestępców może mieć na widelcu, może pomawiać - powiedział Kukiz. Jak dodał, niedopuszczalne jest jednak pozostawienie funkcjonariusza samego sobie.

- Wy teraz umywacie ręce (...) zostawiliście policjanta samego - ocenił Kukiz.

Wniosek PO o odwołanie Błaszczaka ma związek m.in. z dymisją komendanta głównego policji insp. Zbigniewa Maja i zmianami kadrowymi w policji. Zdaniem Platformy pokazuje to, że minister Błaszczak nie radzi sobie z nadzorem nad policją, co grozi obniżeniem bezpieczeństwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA