REKLAMA

Kukiz chce unieważnienia konkursu na szefa TVP

  • Autor: GP
  • 21 września 2016 14:13
Kukiz chce unieważnienia konkursu na szefa TVP Kukiz zarzuca RMP złamanie własnego regulaminu (fot.:facebook.com/kukizpawel)

• Pawła Kukiza poirytowały decyzje Rady Mediów Narodowych (RMN) odnośnie kandydatów na szefa TVP.
• Na Facebooku poseł-muzyk wytknął (RMN) łamanie regulaminu i zaapelował o unieważnienie konkursu na prezesa Telewizji Polskiej.

Paweł Kukiz w mediach społecznościowych skrytykował ostatnie decyzje Rady Mediów Narodowych (RMN). Rada obradowała w tym tygodniu i opiniowała kandydatów na prezesa Telewizji Polskiej. Kukiz przytoczył na portalu Facebook oświadczenie Rady i skomentował:

- Z dwudziestu trzech kandydatów tylko ośmiu złożyło dokumenty bez braków formalnych. Natomiast RMN odrzuciła tylko 5 z kilkunastu dokumentów niespełniających formalnych wymogów. Reszta w głosowaniu została przepchnięta do drugiego etapu, co jest naruszeniem regulaminu i zasad konkursu na stanowisko Prezesa TVP S.A - pisze Kukiz. - Mamy na szczęście swojego reprezentanta w RMN, który wniósł o unieważnienie konkursu na Prezesa TVP i rozpisanie nowego na obecnych bądź zmodyfikowanych zasadach.

Klub Kukiz'15 w RMN reprezentuje Grzegorz Podżorny. Kandydatów opozycji do Rady powołuje prezydent RP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA