REKLAMA

Kukiz: Dwie dekady rozmawiamy o in vitro i aborcji. Partie chcą coś przykryć

  • Autor: GP
  • 05 października 2016 13:37
Kukiz: Dwie dekady rozmawiamy o in vitro i aborcji. Partie chcą coś przykryć Paweł Kukiz kontynuuje oskarżanie partii o odwracanie uwagi od ważnych spraw dla Polski. (fot.:facebook.com/kukizpawel)

Pawła Kukiza irytuje, że PiS i PO wykorzystują spór o aborcję by odwracać uwagę opinii publicznej od innych spraw - reprywatyzacji, "misiewiczach" czy umowy CETA.

Pawła Kukiza, lidera Kukiz`15 irytuje debata na temat aborcji w Polsce oraz czarny protest kobiet. Polityk zwraca uwagę, że tematy te powracają co kilka lat. - "Dyskusja" o ustawie aborcyjnej i napuszczanie na siebie ludzi będzie trwało, dopóki każda z opcji politycznych będzie mogła coś ugrać - mówi polityk na łamach "Super Expressu".

Zdaniem Kukiza, dla PiS-u jest to temat zastępczy dla nepotyzmu, CETA i sytuacji w spółkach skarbu państwa. Dostaje się też Platformie Obywatelskiej.

Czytaj: Senat przerwał prace nad nowym projektem aborcyjnym

- Nikt nie mówi o aferach reprywatyzacyjnych. Amber Gold będzie sprawą drugoplanową - wyjaśnia poseł i szef klubu Kukiz'15. - A Nowoczesnej rosną sondaże.

Jak zadeklarował na łamach dziennika, w kwestii aborcji polityk jest po stronie kompromisu.

Zobacz sondaże poparcia dla partii politycznych

- W tej chwili matka wychowująca samotnie dziecko z zespołem Downa dostaje 1300 zł - zauważa Kukiz. I dalej deklaruje, że "dopóki państwo i Kościół nie zajmą się tymi kobietami" on sam nie zamierza brać udziału w żadnych marszach.

Paweł Kukiz w czasie piątkowego (23 września) głosowania o obywatelskich propozycjach aborcyjnych głosował za przesłaniem wszystkich projektów do prac w komisjach sejmowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA