REKLAMA

Kukiz: Konstytucję z 1997 r. napisano pod partie polityczne

  • Autor: GP
  • 04 maja 2016 08:32
Kukiz: Konstytucję z 1997 r. napisano pod partie polityczne Paweł Kukiz na konferencji prasowej w Sejmie. Z prawej wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka.(fot.:twitter.com/kukiz15)

• Paweł Kukiz w środę (4 maja) apelował o zmianę Konstytucji.
• Przyznał, że cieszy go podobne podejście Andrzeja Dudy do tego tematu.

Paweł Kukiz zaczął środę (4 maja) od wizyty w telewizyjnym studio TVN 24. W rozmowie politycznej ostrzegał, że dostrzega arogancję władzy i ma zamiar "wylać (władzy - red.) zimną wodę na głowę." Słowa te padły w kontekście Święta Konstytucji 3 Maja.

W czasie obchodów tego narodowego dnia pamięci wydarzeń schyłku pierwszej Rzeczpospolitej, prezydent Andrzej Duda wygłosił przemówienie, które Paweł Kukiz skomentował w środę. Porównał je do podobnego w tonie, ale innego przemówienia Jarosław Kaczyńskiego.

- Ja się z nikim nie dogaduję - zaczął Kukiz. - Będziemy rozmawiać z każdym, komu leży na sercu dobro Polski, a dobrem Polski jest jak najszybsza zmiana ustawy zasadniczej. Podobało mi się też wystąpienie prezesa Kaczyńskiego z okazji Dnia Flagi, ale bardziej trafiło do mnie przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy, bezpośrednio wskazywał na konieczność otwarcia się na nowe środowiska.

- Potrzebna jest jak najszybsza zmiana konstytucji. Konstytucja z 1997 r. została napisana pod partie polityczne - kontynuował poseł, który zbudował tożsamość swojego ugrupowania na krytycznym stosunku do ugrupowań rządzących Polską po roku 1989 roku, a będących partiami politycznymi właśnie.

Kukiz ponadto w środę (4 maja) przypomniał na swoim profilu na portalu społecznościowym, że w maju obchodziliśmy także rocznicę III Powstania Śląskiego.

Post Pawła Kukiza, zamieszczony rankiem 4 maja, źródło: facebook.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA