REKLAMA

Kukiz: nie ma sprawiedliwości. Układ zamknięty trwa

  • Autor: PAP
  • 14 października 2015 13:49
Kukiz: nie ma sprawiedliwości. Układ zamknięty trwa Konieczna jest gruntowna reforma wymiaru sprawiedliwości - przekonywał Kukiz. Fot. facebook.com

Reforma wymiaru sprawiedliwości, ustawa "antysitwowa", która zakazywać będzie członkom partii zajmowania kierowniczych stanowisk w spółkach skarbu państwa oraz ustawa deregulacyjna, która ma skasować niepotrzebne przepisy - to propozycje Pawła Kukiza.

Kukiz zadeklarował też, że zagłosuje za wotum zaufania dla przyszłego rządu PiS, jeśli prezes tej partii Jarosław Kaczyński podtrzyma deklarację zmian w konstytucji.

To absolutnie nie oznacza popierania każdego pomysłu rządu PiS, nie chcemy wchodzić w trwałą koalicję - zastrzegł.

"Obywatel jest sprowadzony do roli parobka"

Żyjemy w państwie, w którym obywatel jest sprowadzony do roli parobka, chłopa pańszczyźnianego, żyjemy w kraju, w którym system może doprowadzić obywatela do skrajnych zachowań, z samobójstwem włącznie, mamy do czynienia z wymiarem niesprawiedliwości, z sytuacją, w której procesy sądowe ciągną się latami, żyjemy w strasznym państwie - ocenił Kukiz.

Dlatego - przekonywał - konieczna jest gruntowna reforma wymiaru sprawiedliwości, która powinna zakładać m.in.: wybór sędziów I instancji w wyborach powszechnych, wzmocnienie instytucji ławników, prowadzenie rozpraw dzień po dniu oraz zwiększenie liczby asystentów sędziów.

W Polsce nie ma sprawiedliwości, nawet za rządów PiS, sądy nie były zreformowane. Układ zamknięty trwa - powiedział Kukiz.

"Ta ustawa rozwali układy"

Kolejne przedstawione przez niego propozycje, to wprowadzenie ustawa "antysitwowej", która m.in. zakazywałaby członkom partii zajmowania kierowniczych stanowisk w spółkach skarbu państwa.

Ustawa antysitwowa rozwali układy. Pamiętam postulat Solidarności z lat 80-tych, wyprowadzenia partii politycznych z zakładów pracy, obiecuję, że my te partie z zakładów pracy wyprowadzimy na amen - oświadczył Kukiz.

Jak mówił "w Polsce praktycznie istnieje bandytyzm w wymiarze sprawiedliwości, w sitwach sędziowskich i prokuratorskich, urzędników państwowych, spółkach skarbu państwa, Polska, to państwo jedne, wielkiej sitwy".

Olewnik wspiera Kukiza

Według Kukiza, konieczne jest również uchwalenie ustawy deregulacyjnej, która skasowałaby wszystkie niepotrzebne przepisy.

Obecny na konferencji prasowej Włodzimierz Olewnik, ojciec porwanego i zamordowanego Krzysztofa Olewnika, powiedział, że przez 15 lat policji i wymiarowi sprawiedliwości nie udało się wyjaśnić wszystkich okoliczności sprawy.

Jestem przykładem patologii w policji, prokuraturze, w sądach, w mojej sprawie nic się nie zmieniło, są różne rzeczy nie do ogarnięcia - powiedział.

To skrajny debilizm w działaniu prokuratury - stwierdził Olewnik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA