REKLAMA

Kukiz: nie zgłosimy kandydatów na sędziego TK

  • Autor: PAP
  • 01 grudnia 2015 17:56
Kukiz: nie zgłosimy kandydatów na sędziego TK (fot. Beemwej/Wikipedia/CC BY-SA 4.0)

Przewodniczący klubu Ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz poinformował, że jego klub nie zgłosi kandydatów na stanowisko sędziego TK; nie wyklucza poparcia kandydatów PiS. Jak ocenił, mamy obecnie w Polsce do czynienia z "patem partiokratycznym" między PO i PiS.

"Mamy w tej chwili do czynienia z patem partiokratycznym, mamy do czynienia z dyskusjami między dwoma największymi klubami. Ruch Kukiz'15 nie będzie wystawiał kandydatur do Trybunału Konstytucyjnego, w przyszłości będziemy zmierzać do reorganizacji, o ile nie do likwidacji Trybunału Konstytucyjnego" - powiedział Kukiz we wtorek po spotkaniu szefów klubów parlamentarnych u prezydenta Andrzeja Dudy.

Jak ocenił, to Sąd Najwyższy - tak jak w Stanach Zjednoczonych - powinien decydować o zgodności ustaw z konstytucją.

Zdaniem Kukiza, pomysł spotkania u prezydenta w sprawie Trybunału był bardzo dobry. "Prezydent pełni rolę mediatora (...) prezydent prosił o konsensus, o zgodę, uzasadniał to racją stanu" - relacjonował.

Kukiz zauważył też, że posłowie nie znają do tej pory kandydatur PiS na stanowisko sędziego TK. Kandydatury można zgłaszać do godz. 18. Kukiz nie wykluczył, że Ruch Kukiz'15 może poprzeć kandydatów PiS, jeśli - jak mówił - będą to "osoby prawe, dążące do naprawy ustroju państwa, a nie utrzymania status quo".

"Cała ta sytuacja związana z Trybunałem, biorąc pod uwagę wcześniejszy zamach, jakiego na Trybunał dokonała Platforma, jest nieprzyjemna. Upewnia nas to w koncepcji walki o nowy ustrój państwa, o państwo obywatelskie" - powiedział Kukiz

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA