REKLAMA

Kukiz o koalicji: proszę mnie do nikogo nie zbliżać

  • Autor: TM
  • 07 października 2015 09:55
Kukiz o koalicji: proszę mnie do nikogo nie zbliżać Stałem obok pani Szydło, ale to nie ma znaczenia – powiedział Kukiz. Fot. facebook.com

Z nikim nie będziemy wchodzić w stałą koalicję. Moim koalicjantem jest Polska – zapewnił Paweł Kukiz w "Politycznym Graffiti" Polsat News.

W sprawach koalicji mnie proszę do nikogo nie zbliżać. Moim koalicjantem jest Polska. Stałem obok pani Szydło, ale to nie ma znaczenia. Czy jak pan Petru stał obok Tuska, to znaczy że są w koalicji - pytał Kukiz.

Koalicje celowe

Jego zdaniem "w tej ordynacji nie ma opcji, by partia samodzielnie sprawowała władzę, bo arytmetyka tej ordynacji to wyklucza".

Nie ma szansy. Tak samo jak to,by człowiek doszedł na piechotę na Księżyc. Dlatego będziemy wchodzić w koalicje celowe. Jeśli Leszek Miller da projekt ustawy, który ograniczy napływ imigrantów do Polski to będziemy to wspierać. Jeśli Kaczyński będzie wspierał system prezydencki - to go poprzemy - zapowiedział Paweł Kukiz.

Górnictwo i ustawa antysmogowa

Ustawa antysmogowa nieszczególnie mnie zaskoczyła - mówił lider Kukiz'15. Problem smogu jest poważny w Krakowie. Ale najważniejsze jest to, by samorządy nie wykorzystały tej ustawy do dzialań z pogranicza korupcji. Niezbędna jest kontrola nad sposobem wykorzystania pieniędzy przez samorządy - mówił Kukiz.

Pytany o problemy górnictwa zapowiedział, że pakiet klimatyczny należy wypowiedzieć lub renegocjować jego warunki.

To jest to osiągnięcia. Jest przykład Węgier i stanowczej polityki Orbana. Węgry dzięki temu mocno ograniczyły wypływ kapitału przez korporacje. Trzeba dbać o swoje interesy, a nie o interesy Brukseli - stwierdził polityk.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA