REKLAMA

Kukiz straszy: może dojść do zmiany z kilofami

  • Autor: TM
  • 21 października 2015 09:11
Kukiz straszy: może dojść do zmiany z kilofami To nie była debata, tylko farsa – ocenił Kukiz. Fot. facebook.com

Partie systemowe przegrały. Ale jeżeli ten system będzie się tak strasznie trzymał tego żłobu,, to może dojść do zmiany ustroju w przyszłości z kilofami w tle - stwierdził Paweł Kukiz w RMF FM.

Mam nadzieję, że do zmiany tego ustroju dojdzie na drodze pokojowej, ale jeżeli ten system będzie się tak strasznie trzymał tego żłobu, tego koryta i bronił tego stanu rzeczy, to może dojść do zmiany ustroju w przyszłości z kilofami w tle - powiedział Kukiz.

Podkreślił jednak, że jest optymistą i "myśli, że dojdzie do zmian ustrojowych na drodze pokojowej".

Kukiz o debacie

Kukiz ocenił też wczorajszą debatę.

To nie była debata, tylko farsa. Jeżeli prowadzący mają więcej czasu na zadawanie pytania, niż politycy na odpowiedzi, to to jest farsa – powiedział muzyk.

Dodał, że to była także "przegrana partii systemowych".

Pozytywnie ocenił natomiast postawę Adriana Zandberga z partii Razem.

Na mnie zrobił bardzo pozytywne wrażenie. Jest nadzieja na to, że w Polsce powstanie prawdziwa lewica. Widać, że jest bardzo merytoryczny, przygotowany. Ja tam nie do końca się zgadzam z tymi podatkami progresywnymi i tak dalej, ale ideowość, ten żar bije. W przeciwieństwie do ZL-ewu, który jest taką kawiorową lewicą i tyle ma wspólnego z lewicą co ja z hipisem - powiedział Kukiz,

 Kukiz o koalicjach

Pytany o przyszłą koalicję z PiS, postawił partii Jarosława Kaczyńskiego kilka warunków.

Wszystko zależy od tego, czy będzie konsensus w zakresie konieczności zmiany ustroju państwa, czyli oddzielenia władzy wykonawczej od ustawodawczej, zniesienia progu referendalnego, gruntownej reformy większościowego systemu i gruntowna reforma sądów i prokuratury - stwierdził muzyk.

Nie przewiduje także poparcia rządu mniejszościowego.

Nie, ja mam sumienie czyste, my nie pobieramy dotacji. W przeciwieństwie do pana Petru, który tutaj kłamie, bo mówi, że nie będę brał pieniędzy z kieszeni obywateli, a kredyt w PKO BP dostał pod zastaw przewidywanych subwencji, a subwencje są wyciągane później siłą z naszych kieszeni - dodał Kukiz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA