REKLAMA

Kukiz: to system wygonił miliony młodych Polaków

  • Autor: PAP
  • 16 października 2015 11:32
Kukiz: to system wygonił miliony młodych Polaków Emigracji Polaków winny jest system – twierdzi Kukiz. Fot. facebook.com

Paweł Kukiz, lider komitetu Kukiz'15 ocenił, że migracji młodych osób z Polski winny jest system. Polacy nie chcą żyć w państwie, gdzie obowiązuje schizofreniczne prawo wymierzone w obywatela i preferujące interesy partyjne, urzędnicze - podkreślił.

Kukiz wyraził przekonanie, że Polacy nie chcą żyć w państwie, gdzie "obowiązuje schizofreniczne prawo wymierzone w obywatela i preferujące interesy partyjne, urzędnicze".

Przypomniał, że po powstaniu listopadowym "wyjechało z Polski około 50 tys. ludzi".

6 milionów młodych Polaków

Nazwaliśmy to w historii Wielką Emigracją. Jak nazwać fakt wyjazdu 3 milionów obywateli do tej pory za granicę i 3 następne miliony siedzących na walizkach? Jedna piąta populacji z Polski jest wypędzana. Czy nie można tego nazwać eksterminacją polskości? - pytał Kukiz.

W jego ocenie emigracji Polaków winny jest system.

Nie zapominajmy, że również w czasach rządów Prawa i Sprawiedliwości niemało ludzi z Polski wyjechało - podkreślił.

Kukiz zapowiedział, że będzie chciał zorganizować specjalny koncert dla Polaków w Wielkiej Brytanii.

Jedynym biletem byłby polski dowód tożsamości - dowód osobisty lub paszport - zapowiedział.

"Żyć i pracować w Polsce"

Prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Witold Tumanowicz mówił, że młodzi ludzie biorący co roku udział w marszu mają marzenie, by "żyć i pracować w Polsce".

Niestety jest to im odbierane przez ten złodziejski rząd PO, Ewę Kopacz i jej spółkę, sitwę – powiedział.

Wyjeżdżanie młodych z kraju nazwał "ogromny wyrzut sumienia rządu PO, który trzeba absolutnie pogonić, zakopać i przede wszystkim porzucić na śmietnik historii".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA