REKLAMA

Kurski zmienia zdanie: jak najwyższe funkcje dla Macierewicza

  • Autor: TM
  • 30 października 2015 06:12
Kurski zmienia zdanie: jak najwyższe funkcje dla Macierewicza Chciałbym, żeby Macierewicz sprawował jak najwyższe funkcje - powiedział Jacek Kurski. Fot. facebook.com

Ciągle wraca się do straszenia Antonim Macierewiczem. To zasłużony i kompetentny polityk - powiedział w TVN24 Jacek Kurski. Tak skomentował spekulacje czy to jednak wiceprezes PiS będzie kandydatem na stanowisko szefa MON.

Z informacji uzyskanych przez portal tvn24.pl wynika, że Jarosław Gowin nie jest już murowanym kandydatem do objęcia teki ministra obrony narodowej.

Rząd bez Gowina?

Miał otrzymać propozycję pokierowania dwoma innymi resortami: nauki lub kultury.

Jeden z rozmówców portalu, na pytanie czy to oznacza, że resortem obrony pokieruje Antoni Macierewicz.

Proszę się przygotować na mocne doznania - powiedział.

Pytany o tę kandydaturę Kurski stwierdził, że Gowin na pewno byłby lepszym ministrem obrony narodowej niż minister z Platformy Obywatelskiej. Dodał, że można mieć zastrzeżenia do obecnego szefa MON Tomasza Siemoniaka m.in. ws. spowolnienia programu narodowych sił zbrojnych. 

Macierewicz to "wybitny polityk"

Pytany wprost czy ministrem obrony narodowej zostanie Antoni Macierewicz, powiedział, że ciągle wraca się do straszenia wiceprezesem PiS, a to "wybitny polityk".

Bardzo zasłużony i niezwykle kompetentny. Chciałbym, żeby sprawował jak najwyższe funkcje - powiedział Kurski. 

Kurski mówił wcześniej, że to "zamach jest rzeczą, która buduje pozycje Antoniego Macierewicza i rodzaj psychicznego uzależnienia od niego Jarosława Kaczyńskiego".

Teraz odparł, że wiele miesięcy temu wyjaśnił sobie z Antonim Macierewiczem te słowa. Dodał, że jego pogląd na katastrofę smoleńską zmienił się po tym, "jak wojska Putina zestrzeliły malezyjski samolot".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • antycurwski 2015-10-30 15:49:18
    jeśli dla niektórych kurwski jest autorytetem do słuchania to widać już im nic nie pomoże.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA