REKLAMA

Kuźmiuk: Donald Tusk niczym szczególnym się w UE nie wyróżnił

  • Autor: GP
  • 22 kwietnia 2016 10:03
Kuźmiuk: Donald Tusk niczym szczególnym się w UE nie wyróżnił Zbigniew Kuźmiuk jest europosłem od 2014 roku. (fot.:zbigniewkuzmiuk.pl)

• Nominacja Janusza Wojciechowskiego na członka Europejskiego Trybunału Obrachunkowego oznacza, że w Europarlamencie zwolni się jeden mandat.
• Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS podkreślił w wywiadzie telewizyjnym, że Witold Waszczykowski, szef MSZ powinien zostać na stanowisku ministra, nawet gdyby mógł objąć mandat po Wojciechowskim.
• Kuźmiuk ocenił też, że Donald Tusk nie może się pochwalić żadnymi większymi osiągnięciami jako szef Rady Europejskiej.

Europoseł PiS, Zbigniew Kuźmiuk w piątek (22 kwietnia) omawiał tematykę europejską w bieżącej polityce. W piątkowym (22 kwietnia) wywiadzie odniósł się do trzech kwestii: kandydatury Janusza Wojciechowskiego do ETO, możliwej posadzie europosła dla Witolda Waszczykowskiego i ocenił pracę w Brukseli Donalda Tuska.

- Pozytywna decyzja ministrów UE dotycząca Janusza Wojciechowskiego pokazuje, że Parlament Europejski, jest instytucja opiniodawczą, a nie decyzyjną - zaznaczył polityk, komentując, że Wojciechowskiego wcześniej właśnie PE zaopiniował negatywnie. Mimo tej decyzji w czwartek (21 kwietnia) Wojciechowski został oddelegowany do pracy w ETO.

Ta nominacja zwalnia mandat w Europarlamencie, który może objąć szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski. Minister już zapowiedział, że praca w MSZ jest dla niego ważniejsza.

- Bycie ministrem spraw zagranicznym czterdziestomilionowego państwa jest nieporównywalne z pracą w PE - skwitował pytany o przyszłość szefa MSZ polityk PiS.

Część rozmowy zdominował też temat europejski, w którym Kuźmiuk krytykował politykę Angeli Merkel, zwłaszcza dotyczącą imigrantów. Na koniec ocenił też szanse Donalda Tuska na reelekcję.

- Donald Tusk musi bronić się sam. Te pierwsze dwa lata pokazały, że niczym szczególnym się nie wyróżnił - konstatował działania Tuska na arenie europejskiej polityk.

Donald Tusk kończy kadencję jako szef Rady Europejskiej w przyszłym roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA