REKLAMA

Kwiatkowski bez immunitetu? PO: niepotrzebnie chce wrócić

  • Autor: TM
  • 08 października 2015 08:33
Kwiatkowski bez immunitetu? PO: niepotrzebnie chce wrócić Sprawą Kwiatkowskiego zajmie się sejmowa komisja odpowiedzialności konstytucyjnej. Fot. nik.gov.pl

Na początku, kiedy zawiesił swoje bieżące kierowanie NIK, zachował się z dużą klasą polityczną i niepotrzebnie chce teraz wrócić do swoich obowiązków - mówił w TVN24 Marcin Kierwińskim szef sztabu wyborczego PO. Tak komentował postawę Krzysztofa Kwiatkowskiego, o losach którego zdecyduje dziś Sejm.

Sejmowa komisja odpowiedzialności konstytucyjnej zajmie się dziś o wnioskiem o postawienie przed Trybunałem Stanu urzędującego szefa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego i uchyleniu mu immunitetu. Tego domaga się prokuratura w związku z podejrzeniami o przekroczenie przez niego uprawnień.

"Droga przez Trybunał Stanu wydaje się właściwsza"

Prezes NIK jest jedną z najwyższych osób w państwie, szefem wszystkich instytucji kontrolujących państwo, więc chyba droga przez Trybunał Stanu wydaje się właściwsza. Ale niczego bym tu nie przesądzał - ocenił Marcin Kierwiński.

"Niepotrzebnie chce teraz wrócić"

Dodał, że dotąd zachowanie Kwiatkowskiego było zgodne z oczekiwanymi przez niego standardami politycznymi.

Na początku, kiedy zawiesił swoje bieżące kierowanie NIK, zachował się z dużą klasą polityczną i niepotrzebnie chce teraz wrócić do swoich obowiązków - twierdzi Kierwiński, który zaznaczył, że to jego osobista opinia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA