REKLAMA

Kwieciński uważa, że sektor prywatny za mało inwestuje w innowacje

  • Autor: PAP/GP
  • 08 lutego 2016 08:44
Kwieciński uważa, że sektor prywatny za mało inwestuje w innowacje Kwieciński przekonuje, że możemy wpaść w tzw. pułapkę średniego dochodu. (fot.:PTWP)

• Wiceminister Jerzy Kwieciński przekonuje, że polska gospodarka musi szybko stać się ekonomią opartą na innowacyjności.
• Kluczem do zmiany są inwestycje sektora prywatnego w naukę i technikę, przekonuje przedstawiciel rządu.
• W końcowym etapie tego procesu wzrosną płace Polaków.

- Sektor prywatny za mało inwestuje w innowacje i dlatego Polska nie jest jeszcze innowacyjnym krajem - mówi wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. By nie wpaść w tzw. pułapkę średniego dochodu, musimy więcej wydawać na badania i je komercjalizować - przekonuje.

- Nasz kraj nie jest jeszcze innowacyjny, dlatego że w zbyt małym stopniu sektor prywatny jest zaangażowany w innowacyjność. Za mało wydajemy środków na prowadzenie badań naukowych, a później zbyt mało (ich) komercjalizujemy. I dlatego bardzo silnie odstajemy od gospodarek silnie rozwiniętych. A dla nas jest to dlatego bardzo ważne, bo chcielibyśmy dalej się rozwijać, mieć więcej pieniędzy, lepsze możliwości rozwoju - podkreślił wiceminister rozwoju.

Przeczytaj: Warszawa manifestowała przeciwko islamizacji Europy

Kwieciński przekonuje, że jeżeli nie zrobimy tego następnego kroku, to wpadniemy w tzw. pułapkę średniego dochodu.

- A tylko innowacyjność, produkty, usługi o dużej wartości dodanej, o dużych marżach pomogą nam w tym, abyśmy lepiej zarabiali, czyli przełożą się na wyższe płace - zaznaczył wiceminister.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA