REKLAMA

Łapiński: Prezydent chce reformy, nie będzie to reforma pod jakieś środowisko

  • Autor: PAP/GP
  • 25 lipca 2017 10:20
Łapiński: Prezydent chce reformy, nie będzie to reforma pod jakieś środowisko - Prezydent dostrzegał protesty, (i dostrzegł) że są coraz większe - mówił we wtorek Krzysztof Łapiński. (fot.:youtbe.com)

Prezydent Andrzej Duda chce przeprowadzić reformę wymiaru sprawiedliwości w sposób rozważny; na końcu nie wszyscy będą z niej zadowoleni - powiedział we wtorek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Dodał, że nie będzie to reforma "pod jakieś środowisko".

- Prezydent chce przeprowadzić reformę w sposób rozważny i mądry. Na końcu nie wszyscy będą z niej zadowoleni. To jest oczywiste. I prezydent ma tego świadomość, że nie będzie pisał reformy pod jakieś środowisko - powiedział w TVP1 Łapiński. Jak dodał, być może będzie tak, że na końcu będą głosy sprzeciwu. Ale to nie zmienia faktu, że te projekty przygotuje i zgłosi, jako prezydenckie - podkreślił.

Łapiński wskazał, że prezydent będzie podczas prac nad ustawami o SN i KRS brał pod uwagę opinie m.in. organizacji społecznych i stowarzyszeń. Podkreślił jednak, że to prezydent będzie się musiał pod (zmianami) podpisać, czyli będzie musiał się z tym projektem zgadzać.

- Ton tej reformie nada prezydent. Natomiast też będzie etap konsultacji - zapowiedział minister.

- Będziemy otwarci na współpracę tych środowisk, które chcą reformy, tych środowisk, które chcą wnosić merytoryczny wkład, a nie bić pianę - zadeklarował.

Na pytanie, czy prezydent ugiął się przed protestami dotyczącymi reformy sądownictwa, Łapiński odpowiedział, że nie.

- Proszę tego tak nie pojmować. Prezydent oczywiście dostrzegał te protesty, że są one coraz większe i w różnych miastach. Ale decyzję podejmował przede wszystkim na podstawie przesłanek merytorycznych. Oceniając te ustawy i konsultując się ze swoimi współpracownikami, swoimi doradcami, prawnikami. I osobami tak wybitnymi jak Zofia Romaszewska - wskazał Łapiński.

Podkreślił, by nie postrzegać tego, jako uległość.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Chełmianin N 2017-07-25 13:13:16
    POWIEM TAK!!! Nie zamulam, bo niezależność w sercu mam rzeczywisty opisuję stan, tak jak dusza czuje! Człeczek wolną wolę ma i wyraża myśli swoje, a kto inne zdanie ma, niech przy swoim trwa!! Lech: dumny, iż Rosjan z Polski wyprowadził! Buzek: poprzez buble, reformę przeprowadził! Tusk: realizował i widzimisię zdecentralizował! Jarek: z tylnego fotela kieruje i sortami kołuje, a lud niech myśli i sukces niech przeanalizuje! Morał: wprzódy prawo zagmatwane naprawić, a przez jasne prawo - temidę uda się usadzić!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA