REKLAMA

Lech Wałęsa ma własny pomysł na reformę wymiaru sprawiedliwości

  • Autor: PAP/AT
  • 26 września 2017 14:10
Lech Wałęsa ma własny pomysł na reformę wymiaru sprawiedliwości Kolejne skoki na płot byłyby dla mnie trochę trudne - powiedział były prezydent (Lech Wałęsa, fot. youtube.com)

Mam swoje pomysły, ale ich nie konsultowałem i nie wiem, czy pasują tym, którzy dziś dokonują reformy wymiaru sądownictwa - powiedział był prezydent Lech Wałęsa.

"Projekty prezydenta w sprawie Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego oceniam, jako niepoważne: - powiedział Wałęsa. "Dobrze jednak, że cokolwiek robimy" - stwierdził.

Wałęsa powiedział dziennikarzom, że ma swoje pomysły na reformę wymiaru sprawiedliwości, ale ich nie konsultował i nie wie, czy pasują tym, którzy dziś dokonują reformy. "Można z tego nieco spasować" - stwierdził.

"Jestem trochę ociężały, więc kolejne skoki na płot byłyby dla mnie trochę trudne. Moim zdaniem nie nadszedł taki czas i taka potrzeba. Nie wiemy jeszcze sami, o co nam chodzi. Nie wiemy co zrobiliśmy źle, jak to wszystko poprowadzić. Pytania są cały czas takie same. Jaki jest fundament tej nowej budowy, jaki jest system ekonomiczny tej nowej budowy i co dziś znaczą określenia lewica i prawica. Na te pytania nie mamy odpowiedzi, więc trudno skakać do pustego basenu" - powiedział Wałęsa w odpowiedzi na pytanie czy nadszedł czas by znów wskoczył na płot.

Krytycznie odniósł się do wyników wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, a szczególnie we Francji oraz stwierdził, że w Polsce dzieje się coś złego, ale jest to etap poszukiwania.

"Najgorzej dzieje się we Francji, gdyż człowiek bez zaplecza politycznego, bez partii, z ulicy został prezydentem. Ja go znam, lubię i dobrze mu życzę. Nie można kierować państwem bez zaplecza i właściwie bez programu" - dodał.

Czytaj też: Naiwnością jest wiara, że prezydent reprezentuje inną mentalność niż PiS

Działania Polski w ramach UE ocenił, jako formę poszukiwania i uznał, że problem polega na tym, co wybierzemy. "Jeżeli dobrze wybierzemy, to będziemy im jeszcze stawiać pomniki za to, że zmusili nas do myślenia i wymusili rozwiązania" - powiedział Wałęsa.

Były prezydent odniósł się również do sprawy reparacji wojennych dla Polski ze strony Niemiec. Uznał, że może i się one Polsce należą, ale nie można walczyć o nie w taki sposób.

"Trzeba im powiedzieć, że dobrze im jest i może by nam pomogli, bo przecież przez nich nieco straciliśmy. Kulturalnie trzeba to robić. Pokorne ciele dwie matki ssie. Tak mnie kiedyś uczono. (...) Coś by trzeba, ale nie w taki sposób, kiedy Niemcy są dzisiaj naszym wiodącym partnerem, kiedy oni nam przepychają, pomagają maksymalnie. To są już inne Niemcy. To nie są Ci, którzy zabili mi ojca" - dodał Wałęsa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Roman Kafel 2017-09-27 14:57:49
    TO co wymysli Walesa to tez bedzie troszke spasowane. Spasuja z jednej spasuja z drugoej, wykraca dookola i kolek wlezie:-)))) Wybor Sedziow w wyborach powszechnych. Jak bywalo od zarania istnienia Sadow.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA