REKLAMA

Lech Wałęsa nie przeprosi Jarosława Kaczyńskiego

  • Autor: MN
  • 26 lipca 2017 16:39
Lech Wałęsa nie przeprosi Jarosława Kaczyńskiego Lech Wałęsa pytany o jego linię obrony odparł, że jeszcze nie rozmawiał z prawnikami. (fot. Facebook)

Lech Wałęsa nie zamierza przepraszać Jarosława Kaczyńskiego za słowa, że ten jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską.

Jarosław Kaczyński pozwał Lecha Wałęsę, zarzucając mu naruszenie dobrego imienia i godności osobistej. Prezes PiS domaga się przeprosin m.in. za to, że Wałęsa zarzucił mu odpowiedzialność za katastrofę smoleńską.

Lech Wałęsa odniósł się do sprawy w rozmowie opublikowanej na oficjalnym portalu miasta Gdańska.

- Nie przeproszę [Jarosława Kaczyńskiego]. Wszystko, co o nim powiedziałem jest prawdą. Jeszcze za mało powiedziałem! Kaczyński liczył, że będzie już miał swoje sądy i pewnie dlatego wyskoczył z tym pozwem. Wszystko, gdziekolwiek powiedziałem o nim, potwierdzam i nie zamierzam się tłumaczyć przed nim - powiedział Lech Wałęsa.

Były prezydent zapytany o to, jaka będzie jego linia obrony, odparł, że jeszcze nie rozmawiał z prawnikami. 

Stwierdził również, że przemówieniem posła Kaczyńskiego z mównicy sejmowej, gdy do posłów opozycji mówił o "mordach zdradzieckich", powinien się zająć prokurator. Dodał również:

- Ja go obwiniam za Smoleńsk, bo realizował swój plan i stało się nieszczęście. Oni chcieli z przytupem zacząć kampanię prezydencką. I ich, i nas wszystkich, spotkało nieszczęście! - dodał Wałęsa. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA