REKLAMA

Lech Wałęsa znieważył Andrzeja Dudę? Jest wniosek do prokuratury

  • Autor: AH
  • 05 września 2017 13:52
Lech Wałęsa znieważył Andrzeja Dudę? Jest wniosek do prokuratury Fot. PTWP

Poseł Kukiz'15 Józef Brynkus domaga się od Prokuratora Generalnego zbadania, czy Lech Wałęsa dopuścił się przestępstwa znieważenia obecnie urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy. Chodzi o publikację kontrowersyjnego fotomontażu zdjęć, jaki były prezydent zamieścił w serwisie społecznościowym.

"Czas, aby w życiu publicznym zaczęto szanować zasady dobrego wychowania i prawo. W związku z opublikowaniem przez Lecha Wałęsę wulgarnego fotomontażu/kolażu fotograficznego/ przedstawiającego rzekomo całujących się Prezydenta RP dra Andrzeja Dudę i prezesa PiS dra Jarosława Kaczyńskiego, wnoszę o zbadanie, czy publikacja w takiej formie nie stanowi przestępstwa znieważenia Prezydenta RP określonej w art. 135 par. 2 kk" - pisze we wniosku skierowanym do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro poseł Kukiz '15.

W sobotę Lech Wałęsa udostępnił na swoim oficjalnym profilu na Facebooku fotomontaż przedstawiający Jarosława Kaczyńskiego całującego Andrzeja Dudę. Fotomontaż to połączone zdjęcie prezesa PiS ze zdjęciem prezydenta, które Duda opublikował na swoim profilu na Twitterze w walentynki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA