REKLAMA

Legnica-Jelenia Góra, kto posłem? Wyniki wyborów

  • Autor: PAP
  • 27 października 2015 08:58
Legnica-Jelenia Góra, kto posłem? Wyniki wyborów Najlepszy wynik uzyskał lider listy, wiceprezes PiS Adam Lipiński. Fot. facebook.com

Adam Lipiński z PiS, Stanisław Huskowski z PO, Robert Winnicki z Kukiz 15' oraz Elżbieta Stępień z Nowoczesnej to liderzy list w okręgu legnicko-jeleniogórskim, którzy uzyskali mandat poselski.

W okręgu legnicko-jeleniogórskim wybory wygrało PiS zdobywając 35,69 proc. głosów.

6 mandatów dla PiS

To dało tej partii 6 mandatów. Najlepszy wynik uzyskał lider listy, wiceprezes PiS Adam Lipiński, na którego zagłosowało 26 199 osób. Mandat poselski uzyskały również rzeczniczka PiS, posłanka Elżbieta Witek (22 168) oraz posłanka Marzena Machałek (14 608).

W ławach poselskich zasiądą również radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Krzysztof Kubów (14 551) oraz poseł PiS Wojciech Zubowski (10 802). Do Sejmu dostała się też startująca z 12 miejsca Ewa Szymańska (5712), która jest legnicką radną.

Drozd najlepsza z PO

Najlepszy wynik z PO uzyskała startująca z drugiego miejsca na liście posłanka Ewa Drozd (16 312). Na lidera tej listy wiceministra administracji i cyfryzacji Stanisława Huskowskiego głosowało 15 206 osób. Do Sejmu z PO dostali się również obecni parlamentarzyści - Zofia Czernow (10 070) oraz Robert Kropiwnicki (8 439).

Kukiz i Nowoczesna

W ławach poselskich zasiądzie również były prezes Młodzieży Wszechpolskiej Robert Winnicki, który startował z pierwszego miejsca listy KWW Kukiz'15.

Na Winnickiego zagłosowało 11 802 osób.
Mandat poselski zdobyła także działaczka samorządowa Elżbieta Stępień, która startowała z pierwszego miejsca KW Nowoczesna Ryszarda Petru.

W okręgu legnicko-jeleniogórskim frekwencja wyniosła 46,71 proc.

W wyborach w 2011 r. PO uzyskało pięć mandatów, PiS cztery, SLD dwa, a Ruch Palikota jeden.
Wówczas listę PO w tym okręgu otwierał obecny szef MSZ Grzegorz Schetyna. Zdobył wtedy 67 670 głosów poparcia (w tych wyborach Schetyna startował w woj. świętokrzyskim). Dla porównania Lipiński, który w 2011 r. był "jedynką" listy PiS, otrzymał 25 523 głosy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA