REKLAMA

Leszek Miller o swojej przyszłości: nie na pierwszej linii

  • Autor: TM
  • 05 listopada 2015 19:28
Leszek Miller o swojej przyszłości: nie na pierwszej linii Można być w polityce niekoniecznie na pierwszej linii – powiedział Leszek Miller (na zdjęciu). Fot. facebook.com

Gdyby nie ostatni tydzień kampanii, to na pewno mielibyśmy 8 proc. - uważa lider SLD Leszek Miller. Polityk podtrzymał swoją decyzję, że nie będzie ubiegał się ponownie o stanowisko przewodniczącego partii.

Można być w polityce niekoniecznie na pierwszej linii - powiedział w TVN24.

Pytany, czy odejdzie z polityki, odpowiedział, że "zostanie w tym sensie, że zawsze coś chętnie skomentuje, coś napisze".

Szybkie odrodzenie?

Leszek Miler stwierdził, że "nie ma lewicy w Sejmie, ale jest w polskim społeczeństwie".

Komitet wyborczy Zjednoczonej Lewicy otrzymał milion sto tysięcy głosów. Chodzi o to, żeby teraz ten kapitał pomnożyć, a nie roztrwonić, bo Polskę czekają kolejne wybory - podkreśli.

Przypomniał, że były partie w przeszłości, które startując w wyborach w koalicji nie wchodziły do Sejmu, a później się bardzo szybko odradzały.

Myślę, że tak będzie również z SLD - dodał.

Warto zaryzykować

Jak wyjaśnił, SLD zdecydował się startować w koalicji, żeby uniknąć sytuacji z wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Przypomniał, że wtedy Aleksander Kwaśniewski utworzył ze swoimi kolegami Europę Plus. Miller zaznaczył, że nie wprowadzili oni do PE nikogo, ale - zdaniem lidera SLD - odebrali tej partii co najmniej dwa, trzy mandaty.

Gdybyśmy szli wtedy w kooperacji mielibyśmy lepszy wynik. Teraz chcieliśmy tego uniknąć. Uznaliśmy, że warto zaryzykować - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • łodzianin 2015-11-06 12:31:35
    Panie Premierze Miller , bez Pana nie ma w Polsce Lewicy. Niech Pan nie odchodzi.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA