REKLAMA

Lewandowski uderza w PiS: to świadectwo bezradności

  • Autor: TM
  • 18 września 2015 08:47
Lewandowski uderza w PiS: to świadectwo bezradności Lewandowski dodał, że spot PiS to odnowienie prywatyzacyjnych "strachów na lachy". Fot. facebook.com

Sztab PiS pokazał pierwszy odcinek swojego serialu wyborczego "Wszyscy ludzie Ewy Kopacz". Jego bohaterem jest Janusz Lewandowski - przewodniczący Rady Gospodarczej i były minister przekształceń własnościowych. Dla mnie to jest świadectwo bezradności PiS - ocenił w radiowej "Jedynce" Janusz Lewandowski.

Rzecznik sztabu PiS Marcin Mastalerek wyjaśnił, że spot przedstawia prawdziwe dokonania Janusza Lewandowskiego oraz to, kim był, kiedy środowisko Platformy Obywatelskiej nazywano "liberały-aferały".

Złe pomysły gospodarcze

Zdaniem Lewandowskiego "PiS ma poczucie, że ich pomysły gospodarcze są odrealnione i wypadają blado, i z tego bierze się ochota na atak personalny".

Gdyby ktoś chciał spełnić te zapowiedzi, to kłamstwo Polski w ruinie zamieniłoby się w rzeczywistość - podkreślił polityk PO.

Dodał, że spot PiS to odnowienie prywatyzacyjnych "strachów na lachy". Przypomniał, że Polska 2,5-krotnie zwiększyła swój potencjał gospodarczy, a bez prywatyzacji nie byłoby takiego wzrostu PKB.

Podatki i płaca minimalna

Lewandowski mówił także o propozycjach PO dotyczących zmian w podatkach.

Będą kosztować 10 mld zł. Natomiast propozycja PiS podniesienia kwoty wolnej od podatku kosztuje dwa razy więcej i nie rozwiązuje problemu osób mało zarabiających, a dodatkowo uderza w samorządy - przekonywał.

Stwierdził, że "wspólna w programie PiS i PO jest propozycja minimalnej płacy - 12 zł/godz".

W naszym zamiarze jest to płaca w umowach cywilno-prawnych. To początek drogi, by ucywilizować rynek pracy.Umowy cywilno-prawne spełniły swoją rolę w kryzysie, teraz ich nadużywanie to pewna ułomność - przyznał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA