REKLAMA

Lewica dostatnie w Polsce drugie życie?

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (Włodzimierz Kaleta)/AT
  • 03 kwietnia 2017 09:30
Lewica dostatnie w Polsce drugie życie? Lewica może być skuteczną alternatywą dla prawicy – mówi Krzysztof Gawkowski (fot.facebook.com/krzysztof.gawkowski)

Żeby odsunąć PiS od władzy przede wszystkim trzeba być konsekwentnym. Dzisiaj lewica żeby wrócić do parlamentu, musi prowadzić swoją działalność na ulicach i tam być aktywna – mówi Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD.

• Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD, autor powieści kryminalnej „Piętno prawdy”, doktoryzował się rozprawą nt. „Prawo wyborcze do samorządu terytorialnego w III RP na tle europejskim”. W rozmowie z naszym serwisem nie unika ostrych sądów, z czego jest znany w mediach. Wierzy w misję lewicy i uważa, że wie, jak odsunąć PiS od władzy.

SLD w ostatnim sondażu przeskoczył Nowoczesną. – Opozycja nie będzie siedziała w kącie, tylko będzie walczyła o swoją obecność i reprezentowanie swoich wyborców - mówi Gawkowski.

• Lewica jest potrzebna ludziom, może być skuteczną alternatywą dla prawicy - wyjaśnia.

• Lewica musi się konsekwentnie sprzeciwiać łamaniu państwa prawa - dodaje.

- Żeby odsunąć PiS od władzy przede wszystkim trzeba być konsekwentnym. Dzisiaj lewica żeby wrócić do parlamentu, musi prowadzić swoją działalność na ulicach i tam być aktywna. Wrócić do parlamentu z aktami ustawodawczymi dotyczącymi części gospodarczej, społecznej, jak i światopoglądowej – mówi Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD.

Czytaj też: Lewica: upominajmy się o przestrzeganie Konstytucji

Jak wyjaśnia jeśli te kwestie będą się uzupełniały, pokażą, że jest inna oferta dla Polaków.

- Pokażą, że SLD walczy z wykluczeniem i biedą, że nie pozwalamy, by ludzie pracowali ponad swoje siły za marne wynagrodzenia. Musimy zadbać o to, by gospodarka stabilnie się rozwijała, a dobra narodowe były w sposób godny dla wszystkich rozdysponowywane - mówi.

Według Gawkowskiego w sprawach horyzontalnych, jak światopogląd czy myślenie o ustroju państwa, lewica musi się konsekwentnie sprzeciwiać łamaniu państwa prawa.

- Nie może się zgadzać, by łamane były standardy, tak jak w przypadku Trybunału Konstytucyjnego, przy ubezwłasnowolnieniu którego rządzący poszli po bandzie, czy reformy prokuratury i sądownictwa, które minister Ziobro usiłuje upolitycznić - tłumaczy.

- Nie będzie zgody na działania czysto polityczne, na to, aby kobiety były karane za swoje poglądy niezgodne z linią partii rządzącej. SLD musi popierać obywatelskie protesty, wychodzić na ulice, być cały czas aktywny - dodaje.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA