REKLAMA

Lex Szyszko: W Sejmie będzie wysłuchanie o wycince drzew

  • Autor: GP
  • 17 marca 2017 09:28
Lex Szyszko: W Sejmie będzie wysłuchanie o wycince drzew Drzewa chroni prawo o okresie lęgowym ptaków, ale szkody już wyrządzono. (fot. wikimedia.org/CC)

PSL i parlamentarny zespół ds. obrony polskiej samorządności organizują spotkanie w Sejmie, które ma podsumować złe prawo o wycince drzew. Spotkanie odbędzie się 20 marca. Zapowiedziano udział ekspertów.

Parlamentarny zespół ds. obrony polskiej samorządności, w którym działa aktywnie PSL, zaprasza na obywatelskie wysłuchanie publiczne. Spotkanie w Sejmie zapowiedziano 20 marca, a jego przewodnim motywem będzie prawo o wycince drzew. Tytuł i opis spotkania nie pozostawia wątpliwości, że PSL chce podkreślić złą implementację grudniowej wersji prawa o ochronie przyrody.

W obradach wezmą udział m.in. eksperci, ekolodzy i naukowcy. Celem ich wystąpień będzie  przedstawienie negatywnych konsekwencji projektów poselskich zgłaszanych przez PiS. W ogłoszeniu wystosowanym do mediów PSL zaznacza, że omawiana legislacja jest forsowana bez konsultacji społecznych, co odbija się na narodowym dziedzictwie polskiej przyrody.

- Obecny rząd wprowadza ustawy do Sejmu RP wykorzystując skróconą ścieżkę poselską, która pomija opinie ekspertów, wyliczenia skutków ekonomicznych i społecznych wprowadzenia ustawy - można było przeczytać w grafice promującej konsultacje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Tak tylko pytam... 2017-03-17 09:46:40
    Czy te bobry, które tak obgryzły drzewa jak widać to na fotografii - zwracały się Parlamentarnego Zespołu?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA