REKLAMA

Lider KOD-u obawia się zagłuszenia postulatów ruchu przez politykę

  • Autor: GP
  • 25 stycznia 2016 08:22
Lider KOD-u obawia się zagłuszenia postulatów ruchu przez politykę Kijowski: Zdarza się, że niektórzy w ferworze walki politycznej nadmiernie próbują się do nas przykleić. (fot. twitter.com)

· Mateusz Kijowski, lider Komitetu Obrony Demokracji był gościem porannego programu politycznego TVN w poniedziałek 25 stycznia.
· Działacz wyraził opinię o relacji polityków do działań KOD.
· Kijowski ostrzega, że nie pozwoli zawłaszczyć ruchy na potrzeby opozycji.

Działacz obywatelski wyraził się o działaniach polityków, którzy przychodzą na sobotnie manifestacje KOD w Warszawie i innych miastach Polski.

 - Na początku chcieliśmy pokazać, że sprawa jest poważna, a politycy różnych potrafią się zjednoczyć i odejść od sporów - relacjonował Kijowski, jak wyglądał udział polityków, gdy ruch się rodził. - Na naszą manifestację potrafili przyjść i razem wystąpić w obronie najważniejszych wartości, demokracji, wolności.

Manifestacja Komitetu w Warszawie, 23 stycznia 2016 r., źródło: twitter.com/Kom_Obr_Dem

Po tych słowach mówił, że nie widzi problemu z obecnością liderów partii i posłów na manifestacjach KOD, co nie znaczy, że będzie tolerował wszystko co robią i mówią.

- Dziś politycy nie są problemem, ale nie możemy im pozwolić nas zawłaszczyć - zwracał uwagę lider KOD, gdzie postawi granicę ingerencji polityków w marsze KOD. - Kiedy nas zawłaszczą, to przestaniemy być ruchem obywatelskim. (...) Zdarza się, że niektórzy w ferworze walki politycznej nadmiernie próbują się do nas przykleić.

Przeczytaj o manifestacjach KOD w polskich miastach w sobotę 23 stycznia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • whitetooth 2016-01-25 11:54:43
    KOD to nowa Targowica broniąca "złotej wolności"
  • bulkomor 2016-01-25 09:12:56
    Ciekawe jak człowiek o tak wątpliwej moralności będzie "weryfikował POlityków" . Przecież na pierwszym marszu KOD w pierwszym rzędzie szli liderzy partii opozycyjnych !!!Teraz na filmikach z demonstracji widać jak podjeżdżają samochody z których wyładowuja gadżety na manifestacje z toreb redakcyjnych Gazety Wyborczej !!!. Skoro jest to inicjatywa obywatelska to uczestnicy marszu powinni przynieśc swoje flagi ,itd.Chyba ,że jest to sterowane odgórnie ?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA