REKLAMA

Lider SLD namawia do zbiórki podpisów ws. referendum o aborcji

  • Autor: PAP/AS
  • 17 kwietnia 2016 09:19
Lider SLD namawia do zbiórki podpisów ws. referendum o aborcji Zjazd wojewódzki SLD na Opolszczyźnie odbył się w sobotę w Namysłowie(fot. Adrian Grycuk/wikipedia/CC BY-SA 3.0 pl)

Lider SLD Włodzimierz Czarzasty namawiał na Opolszczyźnie do zbiórki podpisów pod wnioskiem o referendum ws. aborcji w Polsce. Według niego SLD ma się coraz lepiej i wróci do Sejmu. W sobotę ponownie wybrano Piotra Woźniaka na lidera Sojuszu w regionie.

Obecny na zjeździe Czarzasty na zwołanej tam konferencji prasowej mówił m.in. że SLD to partia, która gromadzi obecnie 23 tys. członków i jest obecna w ponad 300 powiatach w kraju. „Po dzisiejszym zebraniu na Opolszczyźnie widać, że ta partia żyje. Wszystkim tym, którzy mieli nadzieję, że umrzemy mówimy: nie - mamy się coraz lepiej i wracamy do Sejmu” - przekonywał.

Czarzasty mówił także w Namysłowie, że PiS w Sejmie „poza łamaniem konstytucji i 'łamaniem ciał konstytucyjnych', takich jak Trybunał Konstytucyjny” nie realizuje swoich przedwyborczych obietnic. Tłumaczył, że ma na myśli np. kwestię obniżenia wieku emerytalnego; niepodwyższonej kwoty wolnej od podatku; niezlikwidowanych umów śmieciowych i niepodwyższonej najniższej pensji.

Przypomniał, że SLD rozpoczął zbiórkę podpisów pod wnioskiem o referendum ws. aborcji w Polsce, bo jak podkreślił – według Sojuszu każda kobieta ma prawo do tego, by robić ze swoim ciałem co uważa za stosowne.

„Mówimy episkopatowi i PiS-owi, że kobieta ma prawo do aborcji jeżeli to zagraża jej życiu bądź zdrowiu; że powinna mieć prawo do aborcji jeżeli płód jest genetycznie nieodwracalnie uszkodzony; że ma prawo do aborcji jeżeli zostanie zgwałcona bądź dziecko pochodzi ze związku kazirodczego. A jeżeli PiS i episkopat uważają inaczej, to my im mówimy: rodźcie i wychowujcie takie dzieci” – dodał.

Woźniak, pytany o swoje plany w regionie na najbliższe lata, mówił, że przede wszystkim należy „odciąć grubą czarną kreską lata minione”, kiedy – jak mówił – SLD w regionie zajmował się często bardziej sobą, niż ludźmi i ich problemami. „Posypuję głowę popiołem i zamierzam to zmienić” – zadeklarował i zapowiedział, że Sojusz w regionie będzie np. zabiegał o utworzenie funkcji pełnomocnika praw pacjenta czy podwyższenie płacy minimalnej, podobnie jak partia w kraju.

SLD ma obecnie na Opolszczyźnie nieco ponad 400 członków. Woźniak, obecnie wicestarosta powiatu nyskiego, funkcję przewodniczącego rady wojewódzkiej w woj. opolskim będzie sprawował po raz drugi. Cztery lata temu został wybrany na to stanowisko po raz pierwszy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA