REKLAMA

Liderzy Zjednoczonej Lewicy ruszyli w Polskę. ”Łączy nas idea”

  • Autor: PAP
  • 04 września 2015 09:40
Liderzy Zjednoczonej Lewicy ruszyli w Polskę. ”Łączy nas idea” Liderzy Zjednoczonej Lewicy odwiedzą dziś Piotrków Trybunalski, Opole i Częstochowę. Fot. zjednoczona-lewica.pl

Łączy nas program, idea, a nie tylko chęć wejścia do parlamentu - powiedział rzecznik SLD Dariusz Joński, który z liderami Zjednoczonej Lewicy odwiedzi Piotrków Trybunalski, Opole i Częstochowę. Będziemy dalej budzić wyborców - podkreślił.

To, co się dzieje w Platformie Obywatelskiej, to jest jakiś tani kabaret. W to już nikt nie chce nawet specjalnie uwierzyć - od Napieralskiego, po Dorna i Giertycha, po konstruktorów IV RP - mówił przed Sejmem rzecznik Sojuszu.

"Na razie nam to nieźle idzie"

Tak, jak powiedział Grzegorz Napieralski, co prawda pięć lat temu, to partia bez programu, idei, dla kasy. Pewnie tak jest, skoro tak mówił i tam poszedł; ale z drugiej strony - to jest najgorsze - zagrożeniem jest Prawo i Sprawiedliwość, które w ostatnich sondażach pokazuje, że może wygrać i mieć pełnię władzy w Polsce. I to jest ogromne zagrożenie, bo Prawo i Sprawiedliwość swoimi propozycjami po raz kolejny próbuje oszukać wyborców - ocenił Joński.

Jak mówił, prezydent Andrzej Duda składał w kampanii wiele socjalnych społecznych obietnic i "nic z tym nie zrobił".

Teraz robi to samo kandydatka na premiera Prawa i Sprawiedliwości. Dlatego chcemy się z tym zderzyć - podkreślił.

Joński zaznaczył, że Zjednoczoną Lewicę łączy program: łączy nas idea, a nie tylko i wyłącznie chęć wejścia do parlamentu tak, jak to się dzieje w Platformie Obywatelskiej. Dlatego jedziemy i dalej będziemy budzić wyborców. Na razie nam to nieźle idzie, patrząc po sondażach jest coraz lepiej.

Spór o dzieci

Barbara Nowacka poinformowała, że w Piotrkowie Trybunalskim, Opolu i Częstochowie przedstawiciele Zjednoczonej Lewicy będą przekonywać do programu i prezentować to, co będą chcieli zrealizować w przyszłym Sejmie.

Rozpoczął się rok szkolny i widzimy, jak źle się dzieje w polskiej szkole. Nie pod względem edukacji, bo nauczyciele robią co mogą, by dzieci uczyły się jak najlepiej, programy nauczania są zmieniane i dostosowywane do rynku pracy. Ale przede wszystkim to bieda, która jest widoczna w szkole i w Polsce. W szkole widoczna jest najwyraźniej - mówiła Nowacka.

Kiedy słyszę Beatę Szydło, która mówi, że da 500 zł na dziecko, wydaje mi się, że jest to pomysł nietrafiony. Bo przede wszystkim polskim dzieciom trzeba posiłków, trzeba dopilnować, żeby pomoc trafiała bezpośrednio do dzieci, do tych najbardziej potrzebujących, a nie mityczne 500 zł, których najprawdopodobniej i tak nie dostaną - dodała współprzewodnicząca Twojego Ruchu.

Zjednoczona Lewica - jak mówiła Nowacka - proponuje, żeby każde dziecko w szkole dostawało śniadanie i ciepły posiłek. "To jest coś, na co stać budżet państwa. Jesteśmy w stanie wskazać, jak to zrobić, jak sfinansować i zapewniamy, że jest to pomoc, która będzie najbardziej efektywna. Ponieważ dziecko najedzone będzie w stanie lepiej się uczyć i dzięki temu będzie miało szansę na równy rozwój - podkreśliła.

W połowie lipca Rada Krajowa SLD i władze Twojego Ruchu podjęły decyzję o starcie w wyborach parlamentarnych w koalicji Zjednoczona Lewica. W wyborach parlamentarnych, które odbędą się 25 października, obok KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+Zieloni ma wystartować również Komitet Zjednoczona Lewica, zgłoszony do PKW przez SdPl i ruch Wolność i Równość.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA