REKLAMA

Likwidacja gimnazjum: Jak idzie uchwalanie nowej sieci szkół? Czas nagli

  • Autor: PAP/AT
  • 30 marca 2017 13:50
Likwidacja gimnazjum: Jak idzie uchwalanie nowej sieci szkół? Czas nagli Wszystkie uchwały, które samorządy nadesłały do kuratoriów zostały zaopiniowane pozytywnie, lub pozytywnie warunkowo (fot.pixabay.com)

Około 40 proc. samorządów podjęło do 28 marca ostateczne uchwały dostosowujące sieć szkolną do reformy edukacji - poinformował wiceminister edukacji Maciej Kopeć.

• Do 31 marca samorządy mają czas na podjęcie uchwał ws. dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego.

• Do 28 marca ostateczne uchwały podjęło 40 proc. samorządów.

• W kilku gminach uchwały nie zostaną podjęte, a spór z kuratorem zakończy się w sądzie.

Samorządy mają czas na podjęcie uchwał ws. dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego do 31 marca. Z informacji kuratorów oświaty wynika, że około 60 proc. samorządów podejmie ostateczną uchwałę na sesjach zaplanowanych na 29-30-31 marca.

Jak powiedział Kopeć "większość dużych miast uchwały podjęła". Nowa sieć szkolna uchwalona jest już m.in. w Warszawie, Szczecinie, Koszalinie, Poznaniu, Rzeszowie, Zielonej Górze, Białymstoku, Lublinie, Wrocławiu.

Wiceminister dodał, że wszystkie uchwały, które samorządy nadesłały do kuratoriów zostały zaopiniowane pozytywnie, lub pozytywnie warunkowo. "Żadna z uchwał przekazanych kuratorium nie otrzymała opinii negatywnej" - poinformowało MEN.

Są jednak w kraju przypadki samorządów - według Kopcia cztery - gdzie uchwały nie zostaną podjęte w ogóle, a spór samorządu z kuratorem o sieć szkolną zakończy się w sądzie. Takim przypadkiem jest np. Łódź, gdzie radni zdecydowali o zaskarżeniu do sądu opinii kuratora, kwestionującej przedstawiony przez miasto projekt nowej sieci szkół.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA