REKLAMA

Litewski Sejm uczcił pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

  • Autor: PAP/rs
  • 10 kwietnia 2018 10:48
Litewski Sejm uczcił pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej Sejm Litwy minutą ciszy uczcił we wtorek pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. (Fot. Shutterstock.com)

Sejm Litwy minutą ciszy uczcił we wtorek pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. Przewodniczący Sejmu Viktoras Pranckietis przypomniał, że ta tragedia pochłonęła życie 96 osób, w tym wielkiego przyjaciela Litwy - prezydenta RP, profesora Lecha Kaczyńskiego.

- Często pytam siebie, dlaczego to się stało, dlaczego tak wspaniałe osobistości spotkał tak bezsensowny los - zapytał retorycznie w swym przemówieniu przewodniczący Pranckietis. Dodał, że "nie ma też właściwych słów, by przekazać to, co wówczas odczuwali Polacy, żegnając swego lidera".

- Warszawa tonęła we łzach i kwiatach. Również w Wilnie gromadziły się tłumy, by wyrazić współczucie dla przyjaciół Polaków, tak zaświadczając o wzajemnym braterstwie - powiedział Pranckietis.

Przewodniczący zaznaczył, że "prezydent Lech Kaczyński był prawdziwym przyjacielem Litwy, z którym ciepłe stosunki utrzymywało wielu polityków i dyplomatów" tego kraju. - Zawsze będziemy łączyli się w tym bólu z narodem polskim, zawsze będziemy wspierali. Zawsze razem - powiedział Pranckietis, kończąc krótkie przemówienie.

Przewodniczący Sejmu poinformował też litewskich posłów, że we wtorek w Wilnie w kościele pw. św. Rafała Archanioła zostanie odprawiona msza święta w intencji ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA