REKLAMA

Łódź: Posłowie PO na marszu bronią prezydent Zdanowskiej. "To nie wiec polityczny"

  • Autor: PAP/AT
  • 27 listopada 2016 10:50
Łódź: Posłowie PO na marszu bronią prezydent Zdanowskiej. "To nie wiec polityczny" W Łodzi przeszedł marsz pod hasłem Murem za Hanką (fot.youtube)

• Gorzowska prokuratura postawiła prezydent Łodzi Hannie Zdanowskiej zarzuty związane z poświadczeniem nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania kredytów.
• Ulicą Piotrkowską w Łodzi przeszedł marsz poparcia dla prezydent miasta Hanny Zdanowskiej.
• Wśród uczestników byli m.in. posłowie PO Iwona Śledzińska-Katarasińska, Cezary Grabarczyk, Małgorzata Niemczyk oraz marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień.


Marsz zorganizowano w ramach trwającej od tygodnia akcji "#Murem za Hanką". W jej ramach na portalach społecznościowych mieszkańcy Łodzi wyrażają poparcie dla Zdanowskiej po przedstawieniu jej 18 listopada br. zarzutów przez prokuraturę w Gorzowie Wlkp. Dotyczą one poświadczenia nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania kredytów.

Wśród uczestniczących w marszu mieszkańców Łodzi i regionu byli m.in. posłowie Platformy Obywatelskiej - Iwona Śledzińska-Katarasińska, Cezary Grabarczyk, Małgorzata Niemczyk oraz marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień. W marszu, który z Placu Wolności przeszedł ulicą Piotrkowską na Pasaż Schillera uczestniczyła również prezydent Zdanowska.

"Czego bym nie powiedziała nie jest w stanie oddać tego, co w tej chwili czuję. Z całego serca wam dziękuję; dziękuję, że jesteście ze mną; dziękuję, że wspólnie tworzymy miasto. Dziękuję wam, że wszyscy razem stoimy murem za naszym miastem. To nasza mała ojczyzna, o którą będziemy i musimy walczyć" - mówiła do zgromadzonych prezydent Łodzi.

Dodała, że zrobi wszystko, by marzenia o życiu w pięknym mieście powoli się spełniały. "Jestem wzmocniona wami, waszą energią. Setka dzisiejszych uścisków i to wszystko mobilizuje mnie do jeszcze większej pracy. Pokazujecie, że uwierzyliście we mnie, a to jest dla mnie największe doświadczenie" - podkreśliła.

W czasie przemarszu organizatorzy zwracali uwagę, że "nie jest to wiec polityczny lub partyjny, lecz ma on wskazać na niepokojące sygnały traktowania w ostatnim czasie samorządów i samorządowców w całej Polsce". Uczestnicy trzymali w rękach transparenty i balony w żółto-czerwonych barwach Łodzi z napisem "murem za Hanką"; wznosili także okrzyki, m.in." "jesteśmy z tobą", "Łódź jest za Hanką", "Łódź jest nasza", "naszej Hanki nie oddamy".

W czasie manifestacji policja nie odnotowała żadnych incydentów.

Śledztwo ws. Zdanowskiej prowadzone było wcześniej przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Sprawa dotyczy lat 2008 i 2009, i nie ma związku z działalnością Zdanowskiej jako prezydenta Łodzi. W trakcie przesłuchania w prokuratorze w Gorzowie Wlkp. Zdanowska nie przyznała się do zarzutów i odmówiła wyjaśnień. W wydanym oświadczeniu określiła je jako "bezzasadne". Zgodnie z przedstawionymi zarzutami grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA