REKLAMA

Łódzkie struktury PiS z nowymi nazwiskami

  • Autor: PAP/GP
  • 18 stycznia 2016 07:37
Łódzkie struktury PiS z nowymi nazwiskami Posłanka PiS Beata Mateusiak-Pielucha, nowa reprezentant partii w okręgu łódzkim. (fot facebook.com)

·  Posłowie Beata Mateusiak-Pielucha i Marek Matuszewski zostali nowymi pełnomocnikami PiS w woj. łódzkim.
·  Mateusiak-Pielucha będzie działać w imieniu partii w okręgu łódzkim, gdy Matuszewski w sieradzkim.
·  W okręgu piotrkowskim pełnomocnikiem jest od kilku miesięcy minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Jak powiedział w sobotę 16 stycznia Matuszewski o wyborze dwójki nowych pełnomocników zadecydował prezes partii Jarosław Kaczyński. Poseł zwrócił uwagę, że województwo łódzkie zostało ponownie podzielone na trzy okręgi. Przypomniał, że przez ostatnich kilka lat województwo stanowiło jeden okręg.

Zobacz profil Beaty Mateusiak-Pieluchy.

Do ubiegłego roku okręgiem kierował b. poseł PiS Marcin Mastalerek. Tuż po ubiegłorocznych wyborach do parlamentu na jednej z pierwszych konferencji prasowych w Łodzi europoseł PiS Janusz Wojciechowski poinformował, że zastąpił Mastalerka i został pełnomocnikiem partii w okręgu łódzkim i sieradzkim. Okręgiem piotrkowskim już wtedy kierował Macierewicz.

Matuszewski przyznał, że cieszy się z tego wyróżnienia, ale jednocześnie zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na nim ciąży. Jak mówił, teraz członków partii czekają w powiatach wybory delegatów na kongres PiS, na którym m.in. wybrany zostanie prezes Prawa i Sprawiedliwości. Później odbędą się wybory władz w okręgach i właśnie do tego czasu pełnomocnicy będą pełnić swoje funkcje.

Przeczytaj jak prezydent Andrzej Duda widzi relacje polsko-niemieckie.

W województwie łódzkim w wyborach do Sejmu PiS zdobyło 17 mandatów, PO - 9, Kukiz'15 - 3, Nowoczesna i PSL po jednym. Do Senatu PiS zdobyło 5 mandatów, PO - 2.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA