REKLAMA

Łódzkie, wyniki wyborów do Sejmu. Kto posłem?

  • Autor: PAP
  • 27 października 2015 04:50
Łódzkie, wyniki wyborów do Sejmu. Kto posłem? Na wiceprezesa PiS zagłosowało 33 960 osób. Fot. youtube,com

Poseł PiS Antoni Macierewicz zdobył największe poparcie w okręgu piotrkowskim (11,3 proc.) oraz jeden z sześciu mandatów dla swojego ugrupowania. Dwa miejsca w Sejmie uzyskała PO, jedno Kukiz'15.

Jak poinformowała piotrkowska delegatura KBW, w okręgu nr 10 obejmującym powiaty: bełchatowski, opoczyński, piotrkowski, radomszczański, rawski, skierniewicki i tomaszowski oraz miasta Piotrków Trybunalski i Skierniewice, wybierano dziewięciu posłów. Sześciu z nich będzie repreŁódzkizentować PiS, dwoje PO, jeden Komitet Kukiz'15.

Prawdziwy lider Macierewicz

Macierewicz już w kolejnych wyborach jest niekwestionowanym liderem w Piotrkowie Trybunalskim. Na wiceprezesa PiS zagłosowało 33 960 osób, co dało mu 11,3 proc. poparcia. Jego ugrupowanie zdobyło 44,66 proc. głosów. W poprzednich wyborach Macierewicza poparło ponad 41 tys. wyborców.

Obok Antoniego Macierewicza z listy PiS weszli do Sejmu posłowie: Grzegorz Wojciechowski (21 163), Robert Telus (18 670 głosów), Krzysztof Maciejewski (9 818), Dariusz Kubiak (8 004) oraz obecna prezydent Radomska Anna Milczanowska (11 562) - co oznacza konieczność przeprowadzenia nowych wyborów prezydenta tego miasta.

Z PO na kolejną kadencję do Sejmu dostały się Elżbieta Radziszewska (12 741 głosów) oraz Dorota Rutkowska (10 157), natomiast Partię Kukiz’15 będzie reprezentował dr nauk ekonomicznych Rafał Wójcikowski (9135).

Sejm bez Tomaszewskiego

Poza parlamentem pozostanie b. poseł i piłkarz Jan Tomaszewski, startujący z listy PO, wicemarszałkowie woj. łódzkiego Dariusz Klimczak i Artur Bagieński z PSL. Reelekcji nie uzyskali b. posłowie SLD Artur Ostrowski i Marek Domaracki oraz Krystyna Ozga z PSL.

Tegoroczna frekwencja w okręgu nr 10 wyniosła 48,75 proc., w 2011 r. sięgała 46,78 proc. W poprzednich wyborach cztery mandaty poselskie przypadły kandydatom PiS, dwa zdobyła PO, a po jednym PSL, SLD i Ruch Palikota.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA