REKLAMA

Londyn: Ma być przygotowywane spotkanie May-Szydło

  • Autor: PAP/GP
  • 17 stycznia 2017 15:36
Londyn: Ma być przygotowywane spotkanie May-Szydło Theresa May, premier Wielkiej Brytanii, pokazała założenia Brexitu. (fot.:wikipedia.org/)

Źródło w kancelarii premier Theresy May poinformowało Polską Agencję Prasową, że szefowa brytyjskiego rządu planuje w najbliższych dniach rozmowę z polską premier Beatą Szydło na temat przedstawionego we wtorek (17 stycznia) planu Wielkiej Brytanii dotyczącego wyjścia z UE.

- Nie mamy jeszcze ustalonej konkretnej daty, ale wiemy, że premier Szydło jest wśród unijnych liderów, z którymi premier May będzie chciała porozmawiać - powiedziało źródło na Downing Street.

Jak przekazało źródło, najprawdopodobniej jeszcze we wtorek May będzie rozmawiała z niemiecką kanclerz Angelą Merkel, francuskim prezydentem Francois Hollande'em, a także przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem i szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA