REKLAMA

Londyn, Szydło: Brexit nie jest dobrym rozwiązaniem ani dla UE, ani dla Wielkiej Brytanii. Trzeba znaleźć kompromis

  • Autor: PAP/AT
  • 28 listopada 2016 10:44
Londyn, Szydło: Brexit nie jest dobrym rozwiązaniem ani dla UE, ani dla Wielkiej Brytanii. Trzeba znaleźć kompromis Unia Europejska będzie współpracowała z Wielką Brytanią - powiedziała premier (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl)

• Otwieramy nowy rozdział we współpracy z Wielką Brytanią - powiedziała premier Beata Szydło, która w Londynie weźmie udział w polsko-brytyjskich konsultacjach międzyrządowych.
• Wielka Brytania pozostaje drugą gospodarką europejską, ważnym sojusznikiem NATO - dodała.

Zdaniem premier konsultacje odbędą się w ważnym momencie, gdyż Wielka Brytania jest przed złożeniem notyfikacji dotyczącej opuszczenia Unii Europejskiej. "Ale pozostaje w Europie; pozostaje silnym państwem, z którym trzeba mieć dobre relacje" - podkreśliła premier.

"Każdy zdaje sobie sprawę, że Brexit nie jest dobrym rozwiązaniem ani dla Unii Europejskiej, ani dla Wielkiej Brytanii" - zaznaczyła premier. Dodała, że dzisiaj trzeba znaleźć taki kompromis, który pozwoli zachować dobre, silne, pogłębione relacje z Wielką Brytanią, która będzie jednym z najważniejszych partnerów UE.

"Unia Europejska będzie współpracowała z Wielką Brytanią i UE będzie być może w Wielkiej Brytanii miała najpoważniejszego partnera. Wielka Brytania pozostaje drugą gospodarką europejską, pozostaje ważnym sojusznikiem NATO, to państwo, które będzie nadal nadawało ton sprawom europejskim, i dla Polski jest to przede wszystkim ważny partner z punktu widzenia politycznego i bilateralnego" - powiedziała Szydło.

Poinformowała, że konsultacje będą dotyczyły spraw zagranicznych, współpracy gospodarczej, obronnej.

Do Londynu razem z szefową polskiego rządu udadzą się wicepremier oraz minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, szef MON Antoni Macierewicz, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed oraz wiceminister nauki Łukasz Szumowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA