REKLAMA

Lotnisko Chopina domaga się odszkodowania od autora fałszywego alarmu

  • Autor: ZBW
  • 25 kwietnia 2016 08:37
Lotnisko Chopina domaga się odszkodowania od autora fałszywego alarmu Koniec pobłażania dla autorów fałszywych alarmów bombowych? (fot. pixabay.com)

Lotnisko Chopina w Warszawie złożyło wstępny wniosek o uznanie za poszkodowanego do Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim, która prowadzi postępowanie w przeciwko autorowi fałszywego alarmu bombowego w warszawskim porcie lotniczym.

5 kwietnia obsługa Portu Lotniczego została zaalarmowana anonimowym telefonem o podłożeniu na terenie portu bomby. Ewakuowano 300 osób a strefa ogólnodostępna została wyłączona z użytkowania na około półtorej godziny. Ewakuacja i konieczne sprawdzanie pirotechniczne lotniska spowodowały opóźnienie 13 rejsów. W akcję ewakuacji terminala na lotnisku zaangażowani byli funkcjonariusze Straży Ochrony Lotniska, Państwowej Straży Granicznej, policji i innych służb lotniskowych.

Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze, które zarządza Lotniskiem Chopina wciąż szacuje koszty akcji. Na wstępnym etapie postępowania PPL wnioskuje o uznanie za pokrzywdzonego i o orzeczenie obowiązku naprawienia szkody. To oznacza wystąpienie na drodze sądowej o zwrot poniesionych kosztów akcji i stosowne zadośćuczynienie.

- Jesteśmy zdeterminowani, żeby doprowadzić do przykładnego i surowego ukarania sprawców fałszywych alarmów bombowych. Lotnisko Chopina jest instytucją użyteczności publicznej i szczególnie w takim miejscu, gdzie najważniejsze jest bezpieczeństwo ludzi, nie może być zgody na tolerowanie tego typu patologii – powiedział Mariusz Szpikowski, naczelny dyrektor Portów Lotniczych, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.

Jak poinformował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński w ministerstwie trwają prace nad przepisami mającymi skutecznie odstraszyć „dowcipnisiów”, którzy zabawiają się wywoływaniem fałszywych alarmów bombowych. Zapowiedział powstanie specjalnego zespołu, który zajmie się tym problemem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA