REKLAMA

Lublin, szpital MSWiA: Nowy budynek na 70-lecie szpitala

  • Autor: PAP/AT
  • 07 września 2017 10:52
Lublin, szpital MSWiA: Nowy budynek na 70-lecie szpitala Nowy budynek szpitala MSWiA w Lublinie ma cztery kondygnacje (fot.szpitalmsw.pl)

Szpital MSWiA w Lublinie ma nowy budynek. Znajdą się w nim działy diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej, blok operacyjny, dział sterylizacji oraz apteka.

• Nowy budynek szpitala MSWiA w Lublinie ma cztery kondygnacje, ok. 400 m kw. powierzchni każda.

• Budowa gmachu kosztowała 23,5 mln zł.

• Ponad 17 mln zł to dotacja z ministerstwa.

Uroczystość otwarcia nowego budynku szpitala połączona była z obchodami 70-lecia placówki. Z tej okazji list do pracowników i dyrekcji szpitala wystosował minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Minister podkreślił w nim, że w lubelskiej placówce pracują wybitni specjaliści, potrafiący łączyć profesjonalizm z wrażliwością.

"Profesjonalizm i nowoczesny sprzęt stanowią tylko połowę sukcesu. Kadra SPZOZ MSWiA to ludzie, którzy wiedzą, że pacjenci traktowani z szacunkiem i życzliwością zdrowieją szybciej" - napisał Błaszczak w liście, który odczytał wiceminister SWiA Sebastian Chwałek.

Nowy budynek szpitala ma cztery kondygnacje, ok. 400 m kw. powierzchni każda. Będą tu zlokalizowane działy diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej, blok operacyjny, dział sterylizacji oraz apteka. "Musimy to jeszcze wyposażyć - w części urządzeniami, które już posiadamy, a w części uzupełniając to wyposażenie w nowy sprzęt" - powiedział dyrektor szpitala Jarosław Ostrowski.

Czytaj też: Szpitale w sieci będą szczególnie dobrze sytuowane

Dodał, że powierzchnie, które te komórki do tej pory zajmowały, zostaną wykorzystane na inne cele. Nowy budynek połączony jest z funkcjonującym szpitalem, co zapewni sprawniejszą komunikację pomiędzy oddziałami łóżkowymi, częścią diagnostyczną, zabiegową oraz administracyjną szpitala. "Dla pacjentów oznacza to poprawę warunków dla diagnozowania i leczenia, no i sprawniejsze funkcjonowanie szpitala" - zaznaczył dyrektor.

Budowa kosztowała 23,5 mln zł, z czego 17,3 mln stanowiła dotacja z ministerstwa, a resztę kosztów szpital pokrył ze środków własnych.

W lubelskim szpitalu MSWIA w dziesięciu oddziałach pracuje ok. 500 osób; rocznie leczy się to około 9 tys. pacjentów. Organem założycielskim dla szpitala jest ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji. "To jednostka otwarta dla wszystkich pacjentów, udzielamy świadczeń ogółowi potrzebujących, ale oczywiście pamiętamy o swoich korzeniach i leczymy tutaj również mundurowych" - zaznaczył Ostrowski.

W przyszłości planowana jest tu m.in. rozbudowa oddziału kardiologii, intensywnej opieki medycznej oraz pracowni endoskopowej.

MSWiA jest organem założycielskim dla ok. 30 jednostek medycznych rozlokowanych w ok. 80 punktach w całej Polsce. Są to m.in. szpitale, przychodnie, uzdrowiska. "Wszystkie te jednostki muszą funkcjonować na najwyższym poziomie" - zaznaczył wiceminister Chwałek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA