REKLAMA

Lubnauer i Budka wymieniali uwagi o zespole smoleńskim PO

  • Autor: GP
  • 28 października 2016 09:42
Lubnauer i Budka wymieniali uwagi o zespole smoleńskim PO Borys Budka argumentował, że Antoni Macierewicz nie ma tak wolnej ręki w dobieraniu osądów o Smoleńsku, jaką miał jako opozycyjny, "szeregowy poseł PiS". (fot.:youtube.com)

• Nowoczesna atakuje PO za próbę konfrontacyjnej narracji w temacie smoleńskim. PO powołała w ostatnich dniach października zespół do "odkłamywania" teorii smoleńskich propagowanych przez Antoniego Macierewicza.
• Ta różnica stanowisk spowodowała wymianę argumentów wśród posłów PO i Nowoczesnej, Borysa Budki i Katarzyny Lubnauer.
• Budka przypominał, że ministrowi rządu RP nie przystoi bawić się w teorie spiskowe, podczas gdy Katarzyna Lubnauer oceniła, że PO dolewa oliwy do ognia w sporze o Smoleńsk.

W czwartek wieczorem (27 października) posłowie Katarzyna LubnauerBorys Budka (odpowiednio Nowoczesna i PO) wymienili na Twitterze uwagi o powołanym w tym tygodniu zespole parlamentarnym PO. Inicjatywa Platformy ma za zadanie odpierać argumenty pojawiające się w sferze publicznej, które partia uważa za szerzenie dezinformacji ws. katastrofy smoleńskiej.

Dyskusję posłów zapoczątkował wpis Przemysława Szubartowicza (dziennikarz TVP), który wyraził opinię o pierwszych pracach zespołu PO i reakcji Nowoczesnej na działania partii Grzegorza Schetyny.

Katarzyna Lubnauer, uzasadniając, dlaczego Nowoczesnej sytuacja wokół Smoleńska i działania PO w tym temacie się nie podobają, stwierdziła, że PO wchodząc w konfrontację z narracją smoleńską PiS, tylko ją uwiarygadnia.

Borys Budka nie pozostając obojętnym na tę wymianę zdań, argumentował, że Antoni Macierewicz będąc ministrem w MON, nie może sobie pozwalać na tak daleko idące komentarze i teorie smoleńskie, jak wtedy, gdy był posłem opozycji, przed 2015 rokiem.

Zespół PO opiera swoją ocenę katastrofy smoleńskiej na znanych już przypuszczeniach, że do katastrofy prezydenckiego TU-154M doszło, bo skrzydło samolotu zahaczyło o brzozę. Warunki pogodowe tego dnia nie pozwalały na podejście do lądowania, a kolizja z drzewem, przy tak dużej prędkości statku powietrznego, doprowadziła do tragedii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA