REKLAMA

Lubnauer: PiS zniszczyło Trybunał by móc wprowadzać niedemokratyczne rozwiązania

 • Autor: PAP/AT
 • 26 stycznia 2017 09:05
Lubnauer: PiS zniszczyło Trybunał by móc wprowadzać niedemokratyczne rozwiązania PiS ma "pełną władzę" i związku z tym wykorzystuje ją do maksimum - mówi (Katarzyna Lubnauer, fot.facebook.com/katarzyna.lubnauer)

• Po to zniszczono Trybunał Konstytucyjny, żeby zagarniać więcej władzy w samorządach - uważa wiceprzewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.
• Żeby móc wprowadzać rozwiązania, które są po prostu niedemokratyczne - dodaje.

"Najlepiej widać, po co zniszczono TK wtedy, kiedy zaczyna się mówić o zmianie ordynacji do samorządów. Po to zniszczono TK, żeby zagarniać więcej władzy w samorządach, czyli, żeby móc wprowadzać rozwiązania, które są po prostu niedemokratyczne" - powiedziała w TOK FM wiceszefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Pytana o możliwość przesunięcia terminu wyborów samorządowych, Lubnauer odpowiedziała, że według niej w tej kwestii chodzi o "stworzenie bardzo dużego szumu medialnego" oraz "sondowanie, co spowoduje sprzeciw społeczny, a co nie spowoduje".

Lubnauer odniosła się również do kwestii ograniczenia praw mediów w Sejmie.

"Jeżeli był ostry bunt na ostre ograniczenie swobody mediów w parlamencie, to teraz PiS stosuje taką metodę wpuszczania balonów próbnych, czyli co, jeżeli odetnę następny korytarz, co będzie, jeżeli zamknę jakąś salę" - oceniła. Według niej nieprawdą jest to, co zapowiadał marszałek Senatu Stanisław Karczewski, że "ma wrócić wszystko do starych zasad".

Zdaniem Lubnauer PiS ma "pełną władzę" i związku z tym wykorzystuje ją do maksimum. "Oni nie rozumieją, że prawo większości, to nie jest prawo do rządów absolutnych" - dodała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • wszyscywszystkowiedzą 2017-01-26 15:23:49
  Podobnie, jak niemiecko brzmiące nazwisko innej pani z "nowoczesnej", Katarzyna wielka, po wyborach też pójdzie w zapomnienie, bo każde kłamstwo, innym kłamstwem popędza.
 • pinokio 2017-01-26 14:41:03
  Pani L powinna troszkę szerzej spojrzeć na problem. Przecież lider zapowiada że za 4 lata będzie rządził. To jest OK. Szukajcie pozytywów. Szukajcie mechanizmów związanych z odpowiedzialnością. Wprowadzają i odpowiadają. Rozliczajcie za nieudane projekty. Wy jednak myślicie inaczej. Brak odpowiedzialności dużo gadać i nie odpowiadać. Niech ta pani suwerenowi d nie zawraca. Niech poda pomysł na rzetelne informowanie: Sama próbowała suwerena poinformować o posłach N wybyłych z obrony mównicy. Co z tego wyszło. Kłamczuszek.
 • Miodek 2017-01-26 11:38:14
  Zdaniem poslow tzw. Opozycji rzad nie powinien nic robic tylko wysluchwac za przeproszeniem ich glupot i co roku przeprowadzac wybory. Dajmy spokoj z ta zasmarkana opozycja i przygladajmy sie rzadzacym, aby ich praca byla skierowana na rozwoj Polski i spoleczenstwa ktore na to pracuje, a ze szkodnikami rozliczmy sie w nastepnych wyborach tak ze strony rzadzacej jak i opozycji. Z tych 8-miu lat zadnego pozytku nie widac poza aferami za ktore nikt jak na razie nie odpowiada. Ci co za to odpowiadaja zaslaniaja sie amnezja, jak pospolici przestepcy. Morders terz twirdzi , ze nie pamieta bo byl albo pijany lub dzialal w chwili emocji. Ci wszyscy z afer dzialali w chwili emocji WALUTY.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA