REKLAMA

Ludwik Dorn tłumaczy PiS tezą o "III RP jako brudnej wspólnocie byłych ubeków"

  • Autor: GP
  • 07 czerwca 2016 09:19
Ludwik Dorn tłumaczy PiS tezą o "III RP jako brudnej wspólnocie byłych ubeków" Dorn: Jak Platforma się angażuje, to jest kopana nie przez PiS, ale przez kolegów z opozycji. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 PL)

• Ludwik Dorn jest przekonany, że Jarosław Kaczyński często mówi do swoich, jak w sobotę (4 czerwca) na zjeździe struktur PiS w Warszawie.
• Przekonywał, że PiS tworzy narrację obrzydzającą dotychczasowe sukcesy poprzedników, od 1989 r.
• Jest też zdania, że opozycja ma swoje problemy: PO jako partia jest rozlazła, a Ryszardowi Petru brakuje doświadczenia politycznego.

Ludwik Dorn, były polityk PO, a w ostatnich wyborach kandydat na senatora, mówił o partii rządzącej i sposobie uprawiania polityki przez Ryszarda Petru. Były minister w rządach PiS miał kilka gorzkich słów do powiedzenia w wieczornym wywiadzie telewizyjnym w TVN 24.

- Moim zdaniem, Jarosław Kaczyński konsolidował swoich i zapewniał im swego rodzaju satysfakcję symboliczno-psychologiczno-moralną - mówił o wystąpieniu lidera PiS w Warszawie, w ostatni weekend (4 i 5 maja) Dorn. Po czym dodawał, jak PiS próbuje dzisiaj obrzydzać sukcesy kraju po 1989 roku.

- Teraz obowiązuje teza, że III Rzeczpospolita Polska to była brudna wspólnota byłych ubeków i prowadzonych przez nich agentów. To polityczna potrzeba zohydzania tego, co było - uważa Dorn.

Czytaj: Ważne spotkania w Warszawie UE i USA w jednym mieście

Dorn nie jest też optymistą, gdy przygląda się opozycji. Formacje na lewo od PiS na scenie politycznej martwią go. Platformę Obywatelską nazywa partią rozlazłą i bezradną.

- Jak Platforma się angażuje, to jest kopana nie przez PiS, ale przez kolegów z opozycji. Jak się nie angażuje, to też jest kopana.

Wobec nowego gracza w Sejmie, Nowoczesnej Dorn jasno mówi: Jej lider nie ma doświadczenia w polityce i to widać.

- To polityk nieopierzony - mówił były współpracownik Kaczyńskiego. - Powie: "rewolucja" i myśli, że będzie na czerwonych paskach, przebije Schetynę. W ten sposób polityki nie da się robić - konstatował.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA