REKLAMA

Macierewicz: celem zamierzeń - trwałe stacjonowanie w Polsce sił NATO i USA

  • Autor: PAP/AS
  • 16 stycznia 2016 16:47
Macierewicz: celem zamierzeń - trwałe stacjonowanie w Polsce sił NATO i USA Antoni Macierewicz chciałby mieć w Polsce system Patriot (fot. Julo/wikipedia CC0)

Celem naszych zamierzeń jest trwałe stacjonowanie na terenie Polski sił NATO, jak i amerykańskich oraz trwałe posiadanie skutecznej obrony przeciwlotniczej; mamy nadzieję, że będzie to być może system Patriot - powiedział w sobotę 16 stycznia na konferencji prasowej w Skwierzynie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

W konferencji prasowej, która odbyła się po zakończeniu polsko-amerykańskich ćwiczeń wojskowych „Panther Assurance” na terenie 35. dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej w Skwierzynie, uczestniczył także ambasador USA w Polsce Paul W. Jones.

"Myślę, że pan ambasador, jak i ja, jesteśmy pod wrażeniem zarówno skuteczności, jak i precyzji działania zarówno rakiet Patriot, jak i polskiego sprzętu, ale przede wszystkim współdziałania żołnierzy, szybkości przemieszczania się zestawu Patriot do Polski i sprawności działania obu stron, co rodzi rzeczywiście nadzieję na dobre działanie w razie ewentualnego zagrożenia. Oczywiście rzeczywistym, długofalowym celem naszych (...) zamierzeń w tej sprawie jest po pierwsze trwałe stacjonowanie na terenie Polski sił NATO, jak i amerykańskich oraz trwałe posiadanie skutecznej obrony przeciwlotniczej. Mamy nadzieję, że będzie to być może system Patriot" - powiedział minister obrony.

Dodał, że toczone są w tej sprawie rozmowy ze stroną amerykańską. "Liczymy na skuteczne negocjacje" - podsumował.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA