REKLAMA

Macierewicz deklaruje wsparcie dla Grecji

  • Autor: PAP/jm
  • 23 maja 2016 22:26
Macierewicz deklaruje wsparcie dla Grecji - Jesteśmy absolutnie zdecydowani współdziałać z Grecją i pomagać na tyle, na ile to jest możliwe w tej bardzo trudnej sytuacji - zadeklarował szef MON. (fot. mon.gov.pl)

- Polska przekaże Grecji tysiąc zestawów medycznych dla uchodźców, wyśle tam także kilkudziesięciu pograniczników oraz fregatę na Morze Egejskie – powiedział w poniedziałek (23 maja) w Atenach Antoni Macierewicz, szef MON.

Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej spotkał się w poniedziałek (23 maja) w Atenach z Panosem Kammenosem, ministrem obrony Grecji.

Macierewicz podkreślił podczas konferencji prasowej, że odwiedza Grecję w momencie trudnym "w sytuacji wielkiego naporu migrantów, uchodźców, których fala za falą uderza w Grecję".

- Jesteśmy absolutnie zdecydowani współdziałać z Grecją i pomagać na tyle, na ile to jest możliwe w tej bardzo trudnej sytuacji - zadeklarował szef MON.

Zestawy medyczne i fregaty rakietowe

Między innymi z tego powodu - powiedział Macierewicz - Polska zdecydowała się przekazać tysiąc osobistych zestawów medycznych dla uchodźców. - Dzisiaj przywozimy pierwszą transzę, następne będą przekazane rządowi greckiemu - powiedział szef MON.

Macierewicz poinformował, że dwa dni temu podpisał decyzję w sprawie wysłania fregaty rakietowej ORP Generał Tadeusz Kościuszko na Morze Egejskie. - Ta fregata wyruszy tak, żeby w najbliższym czasie dołączyć do innych okrętów NATO wspierających Grecję - powiedział minister.

- Podejmujemy także inne działania militarne, które mają zmniejszyć nacisk ze strony Południa, który tak odciska się niebezpiecznie na sytuacji greckiej i na ogólnej sytuacji europejskiej - dodał.

Zapewnił również, że polska straż graniczna jest gotowa wydelegować kilkudziesięciu strażników do wsparcia Grecji.

Przypomnijmy, już pod koniec kwietnia MSWiA zapowiedziało wysłanie do Grecji 120 funkcjonariuszy i ekspertów, w tym 60 pograniczników, 40 policjantów i 20 pracowników Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Mają oni działać w ramach europejskiej agencji Frontex oraz Europejskiego Urzędu Wsparcia w dziedzinie Azylu (EASO).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA