REKLAMA

Macierewicz na ćwiczeniach organizacji proobronnych

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 18 marca 2016 09:07
Macierewicz na ćwiczeniach organizacji proobronnych Szkolenie obserwować będą również amerykańscy eksperci i żołnierze z Gwardii Narodowej stanu Illinois (fot. mon.gov.pl)

W sobotę (19 marca) w Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim minister obrony narodowej Antoni Macierewicz będzie obserwował zajęcia szkoleniowe organizacji proobronnych we współdziałaniu z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej.

Jak informuje resort obrony, szkolenie obserwować będą również amerykańscy eksperci i żołnierze z Gwardii Narodowej stanu Illinois.

Celem szkolenia, którego organizatorem jest Biuro do Spraw Proobronnych MON oraz Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej jest przybliżenie członkom organizacji proobronnych specyfiki zadań znajdujących się w zakresie działania jednostki wojskowej.

Tematyka szkolenia obejmie m.in. użytkowanie broni strzeleckiej, techniki posługiwania się bronią, taktykę i techniki interwencji, elementy patrolowania i konwojowania oraz  kierowania ruchem drogowym.

W szkoleniu weźmie udział ponad 200 członków największych w kraju organizacji proobronnych, związków strzeleckich oraz uczniów klas mundurowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA